Yamaha wprowadza całkiem nowe rozwiązania do motocykli cross i enduro

-

Crossowe motocykle Yamahy YZ250F i YZ450F na rok 2013 będą wykonane w zupełnie nowej technologii. Zamiast wprowadzać kolejne usprawnienia japoński producent postanowił pójść inną drogą.

Serie motocykli lini YZ250F jak i YZ450F zostały zaprojektowane i wykonane od podstaw – w nowych projektach nie wykorzystano prawie żadnego rozwiązania z poprzednich modeli. Większy brat YZ450F otrzymał silnik ze zmienionym w stosunku do poprzednika nachyleniem cylindrów. Warto zauważyć, że silnik 450 osadzono w tej samej ramie, z któej korzysta modelu 250. Rama ta jest formowana w specjalnej wodnej technologii z co najmniej dziesięciu rodzajów kutego, odlewanego i wytłaczanego aluminium.

O ile konstrukcja YZ450F jest nowa w 90%, to model YZ250F zbudowano całkowicie od nowa. Zauważalna niegdyś różnica kultury pracy między dużym a małym czterosuwem została całkowicie wyeliminowana. Podobnie jak w większym modelu, także w YZ250F zastosowano zmienione nachylenie cylindrów. Motocykl otrzymał nowe: głowicę, gniazda zaworów, skrzynię biegów, tłoki i wałki rozrządu, wszystko rzecz jasna lżejsze niż u większego brata, choć rama zastosowana w obu modelach jest identyczna.

Oba motocykle są niemal bliźniacze pod względem konstrukcyjnym jak i stylistycznym, dlatego też nie będzie między nimi znacznych różnic cenowych. Za większą pojemność zapłacimy ok. 32 900 zł, za mniejszą wersję zaś ok. 31 900 zł.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY