Yamaha SR400 to spadkobierca klasycznego modelu SR500 z 1978 roku. Po niedawnej prezentacji są duże szanse na sprzedaż tego motocykla w Europie. Powodem jest ogromne zainteresowanie motocyklami retro na Starym Kontynencie.

Decyzja nie została jeszcze podjęta, bowiem analitycy badają, czy jest jeszcze na europejskim rynku miejsce dla kolejnego retro-bike. Jeśli analizy wypadną pomyślnie, pierwsze egzemplarze zobaczymy w salonach w 2014 r. Prawdopodobnie decyzja Yamahy będzie pozytywna – Japończycy rozpoczęli starania o uzyskanie europejskiej homologacji na motocykl.

Yamaha SR400 może być ciekawym uzupełnieniem segmentu retro, reprezentowanego przez Triumpha Bonneville, Kawasaki W800 i Hondę CB1100F tym bardziej, że jego niewielka pojemność (400 cm3) i moc wynosząca 25 KM pozwalają użytkować go w Polsce przez posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.

Yamaha SR400 kosztuje w Japonii równowartość około 20 000 zł. Choć w Europie (i w Polsce0 cena tego modelu będzie z pewnością wyższa, może nadal pozostać atrakcyjna. Motocykl ma zostać zaprezentowany podczas tegorocznych targów EICMA Show w Mediolanie jako custom przerobiony przez firmy Wrenchmonkees i KEDO pod nazwą Yard Built.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here