Yamaha MT-09X pojawiła się na okładce bardzo dobrze poinformowanego japońskiego magazynu Young Machine. Przebój Yamahy w ciekawej turystycznej stylizacji zostanie przedstawiony jako następca niezwykle popularnej TDM900.

Zapowiedzi ogłaszane w Young Machine sprawdzały się jak dotąd niemal w stu procentach – było tak chociażby w przypadku modeli Yamaha R25 i Honda CB1100EX. Doniesienia popularnego japońskiego magazynu potwierdzałyby zatem przypuszczenia o przygotowywanej przez Iwata premierze następcy niezwykle popularnej tedeemki.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wykorzystanie modelu MT-09 jako bazy jest bardzo istotne z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze pozwoli to radykalnie ograniczyć koszty, a co za tym idzie cenę nowego modelu, a po drugie umożliwi nabywcom turystycznej wersji dostęp do nadzwyczajnej frajdy jaką oferuje model bazowy.

MT-09X

MT-09X będzie motocyklem czysto drogowym – świadczyć mogą o tym 17-calowe aluminiowe koła. Łatwo dostrzec nawiązanie do innych modeli Yamahy – wloty powietrza przypominają te zastosowane w Super Tenere, reflektory nawiązują do R25.

Model ten zabierze z pewnością wielu klientów Triumphowi, Hondzie, ale i BMW. Liczymy, że MT-09X, w odróżnieniu od bazowej wersji, wyposażone zostanie w wygodne siodło, ulepszoną ochronę przed wiatrem i przystosowanie do transportu bagażu. Jeśli tak będzie, będziemy jednymi z pierwszych klientów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.