śr., 10 sie 2022

Dobra zabawa i ryk silników. Bezpieczna Jazda z Motorismo [RELACJA]

-

[sam id=”24″ codes=”true”]Podczas Bezpiecznej Jazdy z Motorismo motocykliści z całej Polski szlifowali swoje umiejętności i zgłębiali tajniki jazdy dostępne zwykle tylko wybranym. Jako patron medialny wzięliśmy udział także w tegorocznej edycji. 

Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej edycji spodziewaliśmy się wspaniałej zabawy i profesjonalnej organizacji. Nie zawiedliśmy się. Motorismo stanęło na wysokości zadania i dopięło każdy szczegół, włącznie z pogodą.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BJZM2014 (21)Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej, gdzie eksperci pokazywali jak ważny jest odpowiedni ubiór i dopasowanie motocykla. Można było zaznajomić się z budową kasku i jego wytrzymałością, poznać zasadę działania ochraniaczy, które montowane są kurtkach i spodniach motocyklowych.

BJZM2014 (7)Druga część szkolenia obejmowała ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i udali się na wyznaczone miejsca by ćwiczyć poszczególne elementy techniki jazdy. Podczas ćwiczeń każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności i pod okiem instruktorów poprawić popełniane przez siebie błędy.

BJZM2014 (9)Uczestnicy ćwiczyli hamowanie i przyspieszanie, praktyczne używanie tylnego hamulca oraz nagłą zmianę kierunku jazdy. Najtrudniejszą próbą okazał się „test łosia”, podczas którego trzeba było szybko zareagować na nagłe pojawienie się przeszkody. Test okazał się pond siły wielu uczestników – jeden z nich zaliczył nawet wywrotkę.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BJZM2014 (12)Niewątpliwą atrakcją była możliwość przetestowania kilku modeli MV Agusty, nie tylko na torze, ale także w jeździe miejskiej. Jednak największą gratką była możliwość jazdy po torze z instruktorami, którzy zdradzali tajniki sportowego pokonywania zakrętów.

BJZM2014 (20)Pomimo zmęczenia upałem i całodniowymi próbami, wszyscy uczestnicy stanęli do jazdy. To było niezwykłe doświadczenie – mówili uczestnicy. Dzięki Bezpiecznej Jeździe z Motorismo motocykliści mogli wiele się nauczyć i sprawdzić swoje możliwości pod okiem ekspertów, którzy służyli radą i pomocą.

Motorismo przygotowało dla uczestników wszystkich edycji szkolenia specjalny konkurs, w którym do zdobycia jest wejściówka na Speed Day. Szczegóły tutaj.

BJZM2014 (1)

BJZM2014 (2)

BJZM2014 (3)

BJZM2014 (4)

BJZM2014 (5)

 

[sam id=”11″ codes=”true”]

BJZM2014 (6)

BJZM2014 (10)

BJZM2014 (11)

 

[sam id=”11″ codes=”true”]BJZM2014 (13)

BJZM2014 (14)

BJZM2014 (18)

BJZM2014 (19)

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Honda Africa Twin 750 – udany click bait czy wyciek gorącej premiery? [VIDEO]

Wyobraźcie sobie, że już w niedalekiej przyszłości na rynku pojawi się Africa Twin 750. Ależ byłaby to gorąca nowość, która mogłaby konkurować w mocno...

Kierowca samochodu pod wpływem heroiny i kokany, który zabił 7 motocyklistów został uniewinniony

Sprawa z 2019 roku, kiedy kierowca Dodga Ram 2500 wjechał w grupę motocyklistów i zabił 7 z nich, dobiegła końca. Z pewnością było to...

Czy oszuści są karani za cofanie liczników? Niewielka liczba skazanych po zaostrzeniu przepisów

Wielu kierowców z niecierpliwością czekało na zaostrzenie przepisów, które zakładało zwiększenie kar dla oszustów dopuszczających się cofania przebiegu w pojazdach. Zmiany były wyczekiwane i...

Czy Marc Marquez wystartuje w Grand Prix Austrii?

Od ostatniej operacji Marca Marqueza minęło już 10 tygodni i pojawiły się kolejne informacje dotyczące jego stanu zdrowia oraz rehabilitacji. Czy hiszpański zawodnik wystartuje...

Benelli TRK 702 zostanie uzbrojone w kamery

Najnowsze modele Benelli są trochę jak Yeti, wiele osób o nim słyszało, ale nikt go nie widział. Podobnie jest z TRK 702, które zapowiadane...