Yamaha zaprezentowała interesujący teaser swojego flagowego motocykla: FJR 1300 AS. Oprócz nowych modnych lakierów hard candy, w nowej wersji flagowego turystyka pojawi się wiele nowinek technicznych.

Choć konstrukcja tego motocykla jest już mocno wiekowa, wciąż stanowi wzorzec szosowego motocykla turystycznego. Inżynierom Yamahy udało się stworzyć motocyklowego Stradivariusa: sprzęt tak dopracowany, że trudno znaleźć cokolwiek, co można by poprawić.

Jednak jak się okazuje, nawet FJR może być lepsza. Jednym z najważniejszych nowych elementów FJR1300AS jest rozdzielny widelec przedni: lewa laga odpowiada za tłumienie dobicia, prawa – kontroluje odbicie. To rozwiązanie zapożyczono z najnowszego modelu wyścigowej YZF-R1.

Nowa Yamaha FJR1300 AS

Bikerzy przyzwyczajeni do mechanicznej FJR1300 mogą poczuć się nieco rozczarowani ilością elektroniki w nowym modelu. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że sprawdza się ona znakomicie, czego przykładem jest sterowane elektronicznie 12 stopniowe zawieszenie. Oznacza to jeszcze większy komfort i jeszcze lepszą kontrolę motocykla w różnych warunkach drogowych.

Oprócz zaawansowanych modyfikacji w elektronice, dokonano również bardziej widocznych zmian: przebudowano owiewki, kierownicę i siodło.

Cena nowego modelu nie jest na razie znana.

3 KOMENTARZE

  1. i dupa….jak tak dalej będe zastanawiał się co kupić to nie kupie długo nic…narazie analizuje aprilia caponard travel packa z triumph1200 se a tu nagle wskakuje do walki FRJ najnowszy model… wszystkie sa super…hiper …i najlepsze w swojej klasie a ja już się pogubiłem się kto jest królem a kto giermkiem w tym królestwie :(

  2. to już klasyczna wersja zawieszenia bez elektryki poszła na stałe to lamusa? Jeździłem kilka razy FJRarmi z różnych lat produkcji i za każdym razem miałem przekonanie że więcej nie trzeba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here