Yamaha zaprezentowała interesujący teaser swojego flagowego motocykla: FJR 1300 AS. Oprócz nowych modnych lakierów hard candy, w nowej wersji flagowego turystyka pojawi się wiele nowinek technicznych.

Choć konstrukcja tego motocykla jest już mocno wiekowa, wciąż stanowi wzorzec szosowego motocykla turystycznego. Inżynierom Yamahy udało się stworzyć motocyklowego Stradivariusa: sprzęt tak dopracowany, że trudno znaleźć cokolwiek, co można by poprawić.

Jednak jak się okazuje, nawet FJR może być lepsza. Jednym z najważniejszych nowych elementów FJR1300AS jest rozdzielny widelec przedni: lewa laga odpowiada za tłumienie dobicia, prawa – kontroluje odbicie. To rozwiązanie zapożyczono z najnowszego modelu wyścigowej YZF-R1.

Nowa Yamaha FJR1300 AS

Bikerzy przyzwyczajeni do mechanicznej FJR1300 mogą poczuć się nieco rozczarowani ilością elektroniki w nowym modelu. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że sprawdza się ona znakomicie, czego przykładem jest sterowane elektronicznie 12 stopniowe zawieszenie. Oznacza to jeszcze większy komfort i jeszcze lepszą kontrolę motocykla w różnych warunkach drogowych.

Oprócz zaawansowanych modyfikacji w elektronice, dokonano również bardziej widocznych zmian: przebudowano owiewki, kierownicę i siodło.

Cena nowego modelu nie jest na razie znana.

3 KOMENTARZE

  1. i dupa….jak tak dalej będe zastanawiał się co kupić to nie kupie długo nic…narazie analizuje aprilia caponard travel packa z triumph1200 se a tu nagle wskakuje do walki FRJ najnowszy model… wszystkie sa super…hiper …i najlepsze w swojej klasie a ja już się pogubiłem się kto jest królem a kto giermkiem w tym królestwie :(

  2. to już klasyczna wersja zawieszenia bez elektryki poszła na stałe to lamusa? Jeździłem kilka razy FJRarmi z różnych lat produkcji i za każdym razem miałem przekonanie że więcej nie trzeba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.