Wakacje dobrze wpływają na sprzedaż motocykli – statystyki sprzedażowe w lipcu 2022 roku

-

Okres wakacyjny i fantastyczna pogoda za oknem sprzyja chęci zakupu motocykla, o czym świadczą statystyki sprzedażowe jednośladów w lipcu 2022 roku.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego poinformował, że w lipcu 2022 roku zarejestrowano 4105 nowych jednośladów – 2715 motocykli i 1390 motorowerów. W przypadku mniejszych pojemności króluje Junak, Romet i Barton. Warto zaznaczyć, że dwóch pierwszych producentów od początku 2022 roku sprzedało już ponad 1000 egzemplarzy. W przypadku motocykli prym wiedzie Honda (3218), na drugim miejscu jest Yamaha (1978), a na najniższym stopniu BMW (1717). Na 4 miejscu uplasowało się Benelli, które od początku roku trafiło do ponad 600 nabywców.

Szczegółowo przyglądając się statystykom zauważymy, że w segmencie 125-250 cm3 na pierwszym miejscu jest KTM. W przypadku klasy 500-750 cm3 liderem jest Yamaha, a w motocyklach powyżej 1000 cm3 króluje BMW. Honda natomiast zwycięża w jednośladach klasy supersport, naked oraz dużych skuterów.

Nowy gracz wśród pięćsetek – Voge 500DS [test, opinia, recenzja, dane techniczne, spalanie]

Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY