BMW wzywa do kanadyjskich serwisów modele K1600GT i K1600GTL. Powodem jest usterka silnika, która może powodować jego nagłe zatrzymanie. Problem dotyczy jednośladów wyprodukowanych w latach 2011 i 2012. 

Wezwanie serwisowe ogłoszono na wniosek Transport Canada – organizacji która zajmuje się w Kanadzie badaniami nad bezpieczeństwem ruchu drogowego. Czujność jej inżynierów pozwoliła uniknąć wielu problemów klientom BMW czy Triumpha.

Według inżynierów oprogramowanie sterujące zaworem przepustnicy może powodować nagłe zatrzymanie silnika i w rezultacie utratę mocy. Może to prowadzić do wypadku. Dealerzy BMW zaktualizują nieprawidłowe oprogramowanie. Problem dotyczy 283 egzemplarzy motocykli K1600GT i K1600GTL wyprodukowanych w 2011 i 2012 roku.

Wezwanie serwisowe dotyczy w tej chwili wyłącznie rynku kanadyjskiego ale praktyka pokazuje, że amerykańskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu ogłasza podobne wezwanie tuż po Kanadyjczykach. Polski importer motocykli BMW na razie milczy na temat tej usterki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.