BMW wycofuje z przyszłorocznej amerykańskiej oferty skuter C600 Sport oraz dwa motocykle: G650GS Sertao i HP4. Decyzja jest tym bardziej zaskakująca, że wszystkie wymienione modele otrzymały surową kalifornijską homologację  CARB.

Amerykański oddział BMW poinformował o wycofaniu motocykli tuż przed końcem roku. Decyzję podjęto mimo, że wszystkie trzy modele otrzymały dokumenty homologacyjne z Kalifornijskiego Biura ds. Zasobów Naturalnych.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Powód wycofania superbike wydaje się jasny – odświeżona wersja S1000RR pod względem specyfikacji niemal nie różni się od HP4. Powody wycofania dwóch pozostałych modeli nie są do końca jasne – zdaniem amerykańskich dziennikarzy na tę decyzję mogły wpłynąć słabe wyniki sprzedaży związane z kilkoma akcjami serwisowymi.

BMW C650 SportA jednak w przyszłorocznej ofercie BMW znajdą się zarówno skuter C650 GT, jak i zwykła wersja G650 GS. Prawdopodobnie chodzi zatem o optymalizację oferty. Niemiecki producent nie informował jak dotąd o podobnych planach optymalizacji na rynku europejskim.

BMW HP4

BMW G650GS Sertao[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.