Trzej policjanci z drogówki w areszcie. Zbyt łagodnie traktowali zatrzymanych kierowców aut i motocykli

-

Większość z nas chciałaby, żeby kontrolujący nas policjanci zachowywali się jak zatrzymana trójka z komendy w Tomaszowie Lubelskim. Zamiast mandatu – pouczenie, a przy grubszych występkach znacznie złagodzona kwalifikacja czynu. Niestety przełożeni aresztowanych policjantów nie wykazali się wobec nich podobną wyrozumiałością.

Lubelska prokuratura zajmuje się obecnie sprawą trzech policjantów z drogówki w Tomaszowie Lubelskim. Mieli oni przez 1,5 roku dopuszczać się rażącego zaniedbania obowiązków służbowych. Na czym to polegało?

Prawie 200 punktów karnych i mandaty na ponad 35,5 tysiąca zł – nowy patomotocyklowy rekord Polski? 

Otóż w czasie kontroli drogowych byli oni nad wyraz wyrozumiali dla niektórych zatrzymanych kierowców. Przykładowo, przy przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h nakładali mandat za… brak świateł. Dzięki temu niektórzy kierowcy zachowywali prawo jazdy, choć powinni je mieć zatrzymane na trzy miesiące. 

Trzej policjanci z drogówki w areszcie. Zbyt łagodnie traktowali zatrzymanych kierowców aut i motocykli
zdjęcie poglądowe

Prokuratora twierdzi, że aresztowani policjanci działali wspólnie i w porozumieniu. Są oskarżeni o przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków oraz działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. W tej sprawie naturalny wydaje się wątek łapówkarski, natomiast póki co nie udało się udowodnić zatrzymanym funkcjonariuszom przyjmowanie korzyści majątkowych. Sprawa jest w toku. 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY