Triumph przyznaje: chcemy podbić rynek indyjski. Motocykl 250 cm3 już gotowy

-

Triumph rozpoczyna ekspansję rynku indyjskiego. Kluczem do jego zdobycia jest lekki i relatywnie tani motocykl o pojemności 250 cm3 produkowany w indyjskiej fabryce. Po pierwszych pomyślnych testach Brytyjczycy podjęli decyzję. 

Europejskie i amerykańskie rynki jednośladów są już mocno nasycone, coraz ciężej sprzedać tu nową maszynę. Skłania to uznanych producentów do eksploracji nowych, dotychczas niezagospodarowanych rejonów, takich jak Indie. Dotychczas zrobiły to Ducati z Monsterem 795 i KTM z całą gamą małolitrażowych modeli, a ostatnio dołączył do nich również Harley ze swoją linią Street, o której pisaliśmy niedawno. Podczas mediolańskich targów Triumph ogłosił rozpoczęcie sprzedaży swoich motocykli na indyjskim rynku.

Pierwszą maszyną skonstruowaną z myślą o Hindusach będzie napędzany singlem o pojemności 250 cm3 naked o sportowym zacięciu, wizerunkowo bliski modelom Speed Triple. Produkcją zajmie się nowa fabryka Triumph India na peryferiach miasta Bangalore, której otwarcie przewidziane jest na koniec listopada. Nowa maszyna trafi do sprzedaży w 2015 roku, wtedy też poznamy jej cenę.

Konrad Bartnik
Konrad Bartnik
Motocyklista, perkusista, ojciec, wielbiciel dobrej kuchni i dużych porcji. Jego największa miłość to motocyklowe podróże – bliskie i dalekie, po asfalcie i bezdrożach. Lubi wszystko, co ma dwa koła, a najbardziej klasyczne nakedy ze szprychami i okrągłą lampą. Na co dzień drapie szutry starym japońskim dual sportem. Nie zbiera mandatów i nigdy nie miał wypadku. Bywa całkiem zabawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY