Triumph rozpoczyna ekspansję rynku indyjskiego. Kluczem do jego zdobycia jest lekki i relatywnie tani motocykl o pojemności 250 cm3 produkowany w indyjskiej fabryce. Po pierwszych pomyślnych testach Brytyjczycy podjęli decyzję. 

Europejskie i amerykańskie rynki jednośladów są już mocno nasycone, coraz ciężej sprzedać tu nową maszynę. Skłania to uznanych producentów do eksploracji nowych, dotychczas niezagospodarowanych rejonów, takich jak Indie. Dotychczas zrobiły to Ducati z Monsterem 795 i KTM z całą gamą małolitrażowych modeli, a ostatnio dołączył do nich również Harley ze swoją linią Street, o której pisaliśmy niedawno. Podczas mediolańskich targów Triumph ogłosił rozpoczęcie sprzedaży swoich motocykli na indyjskim rynku.

Pierwszą maszyną skonstruowaną z myślą o Hindusach będzie napędzany singlem o pojemności 250 cm3 naked o sportowym zacięciu, wizerunkowo bliski modelom Speed Triple. Produkcją zajmie się nowa fabryka Triumph India na peryferiach miasta Bangalore, której otwarcie przewidziane jest na koniec listopada. Nowa maszyna trafi do sprzedaży w 2015 roku, wtedy też poznamy jej cenę.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ