W sieci pojawiły się szpiegowskie zdjęcia długo zapowiadanej sportowej „ćwiartki” od Triumpha. Może być ona dla Brytyjczyków przepustką do obiecujących, rozwijających się rynków azjatyckich.

Nowy Triumph, nazywany roboczo Daytona 250, został przyłapany w czasie testów razem ze swoją większą siostrą, Daytoną 675. Porównanie tych dwóch motocykli pokazuje, że mały ścigacz charakterem śmiało nawiązuje do większych modeli.

Oczywiście po singlu o pojemności 250 ccm trudno spodziewać się kosmicznych osiągów. Reszta komponentów, np. hamulce i zawieszenie też odpowiada gabarytom tej maszyny.

Mała wyścigówka powinna jednak zapewnić odpowiednią dawkę emocji młodym bikerom. W planach jest też bliźniacza wersja naked.

Daytona 250 została skonstruowana głównie z myślą o rynku indyjskim, gdzie motocykle o tej pojemności są bardzo popularne. Niewykluczone, że trafi też do europejskiej i amerykańskiej sieci dealerskiej.

Początkowo planowano premierę tego modelu na tegorocznych targach EICMA, ostatecznie jednak ją odwołano. Triumph zapewne zaprezentuje maszynę na jednej z przyszłorocznych imprez targowych. Prawdopodobnie Daytona 250 trafi więc do sprzedaży w 2015 roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ