Czy szklanka może pomieścić wspaniałą przygodę? Tak, jeśli mówimy o silniku pojemności tego naczynia. Motocykle o pojemności około 250 cm3 zdobywają popularność. Sprawdziliśmy, którymi można wybrać się w świat.

O ile motocykl o pojemności 125 cm3 wymaga od jeźdźca stoickiej cierpliwości i sporego dystansu do motocyklowej pasji, o tyle sprzętem o pojemności 250 cm3 można już pojechać w miarę normalnie. Jasne – jeśli ważysz więcej niż 80 kg podróż będzie nieznośną udręką. Jeśli jednak Stwórca poskąpił ci kilogramów na rzecz innych przymiotów, warto przemyśleć zakup motocykla o mniejszej pojemności.

Podobnie jak poprzednio wzięliśmy pod uwagę nowe motocykle dostępne u polskich dystrybutorów. Kolejność jest przypadkowa, zaś podstawowymi kryteriami były oficjalne przedstawicielstwo producenta w Polsce i homologacja drogowa. Reszta kryteriów to nasze widzimisię – wymienione modele zaciekawiły nas i uznaliśmy je za warte przedstawienia. Dlatego niech nie dziwi cię obecność enduro, chopperów i nakedów. Każdym z nich można dojechać do celu. Nie takie motocykle spotykaliśmy już na alpejskich winklach czy Szosie Transfogaraskiej.

Junak M11Junak M 11

Choć model M 16 podoba nam się bardziej, to właśnie M11 jest lepiej przystosowany do pokonywania dłuższych tras. Obszerna kanapa, gmole i oparcie dla pasażera pozwalają cieszyć się dalszymi wyjazdami. Po zamontowaniu akcesoryjnej szyby komfort dodatkowo wzrasta. Silnik dwucylindrowy, czterosuwowy, chłodzony cieczą. Pojemność 320 cm3, moc 23 KM. Cena: 11 699 zł.

Romet R250Romet R250

Największy motocykl Rometa tchnie Dalekim Wschodem. Oznacza to wprawdzie nieco przaśny styl wzorowany na znanych markach ale trzeba inżynierom z Dębicy przyznać, że design daje radę. Mimo tandetnie wyglądających detali Romet nie kłuje tandetą w oczy. Silnik dwucylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem. Pojemność 233 cm3, moc 16 KM. Cena 8 499 zł.

Honda CRF250LHonda CRF 250 L

Tegoroczna nowość Hondy to dowód na to, że dawny przebój – motocykl wielozadaniowy – wraca do łask. Lekka konstrukcja, spory skok zawieszenia i duże koła wręcz zachęcają do zdobywania świata. Minus? Brak oryginalnych akcesoriów. Z pomocą przyjdą niezależni producenci. Silnik jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony cieczą. Pojemność 250 cm3, moc 23 KM. Cena 17 200 zł.

kawasaki-klx250s-2013Kawasaki KLX 250

Zieloni z pewnością potrafią robić motocykle. Linia KLX to synonim dzielności terenowej i ponadprzeciętnych możliwości. Niestety to także synonim wysokiej ceny. Nagrodą będzie możliwość wjechania w miejsca, o których nigdy nie dowie się właściciel choppera. Silnik jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony cieczą. Pojemność 249 cm3, moc 22 KM. Cena 21 900 zł.

Yamaha WR250FRYamaha WR 250 R

Yamaha bije na głowę pozostałą dziewiątkę. Nie ze względu na własności terenowe, gdzie śmiało może z nią konkurować Kawasaki KLX 250. Chodzi o cenę – prawie 30 tysięcy za 250 cm3 pojemności to naprawdę bardzo dużo. Co w zamian? Sprzęt absolutnie profesjonalny i niezniszczalny. Silnik jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony cieczą. Pojemność 250 cm3, moc 30 KM. Cena 29 900 zł.

keeway_cruiser_250Keeway Cruiser 250

Mimo typowych dla chińskich jednośladów niedostatków w wykończeniu i ergonomii, Cruiser przekonuje do siebie niezłą ergonomią, niskim spalaniem i – przede wszystkim – silnikiem V-Twin. Nie bez znaczenia jest także bogate standardowe wyposażenie obejmujące m.in. sakwy i szybę. Silnik dwucylindrowy widlasty, chłodzony powietrzem. Pojemność 248 cm3, cena 8 999 zł.

ktm-duke-200KTM Duke 200

Podobnie jak w poprzednim zestawieniu, tak i w tym gronie KTM jest najbardziej kozackim sprzętem. Wprawdzie do dalszej podróży trzeba mieć naprawdę zacięcie dramatyczne ale da się. Z pomocą przyjdzie katalog Powerparts, w którym znajdziemy akcesoria turystyczne. Silnik jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony cieczą. Pojemność 199 cm3, moc 25 KM. Cena 19 300 zł.

Suzuki-Inazuma-250-01Suzuki Inazuma

Nowa ćwiartka Suzuki wzbudziła oburzenie użytkowników potężnych nakedów noszących ten przydomek. Niesłusznie, bo mimo mniejszej pojemności nowa Inazuma kryje w sobie tę samą zadziorność i energię. Dobra ergonomia i naprawdę przyzwoity design to zalety. Wadą jest słaba oferta akcesoriów. Silnik dwucylindrowy, czterosuwowy, chłodzony cieczą. Pojemność 248 cm3, moc 24 KM. Cena 17 900 zł.

GD 250N_RedHyosung GD 250

Świeżutki jak poranne bułki GD 250 wpisuje się w nowy trend miejskich ćwiartek. Czy nadaje się do dalszych podróży? Zdecydowanie tak! To pierwszy fajny projekt koreańskiej firmy, w dodatku zaprojektowany z troską o ergonomię i dynamikę. Mamy nadzieję na akcesoria podróżne. Silnik jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony cieczą. Pojemność 249 cm3, moc 28 KM. Cena 12 999 zł.

Sym-Wolf-T2SYM Wolf SB 250 Ni

Większy brat prezentowanego w ubiegłym tygodniu małego Wolfa. Zaskakująco dynamiczny design, przywodzący na myśl nowe nakedy Yamahy. Widać, że Tajwan nie zasypia gruszek w popiele i bacznie śledzi najnowsze trendy. W ofercie brak niestety podróżnych akcesoriów. Silnik jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem. Pojemność 125 cm3, moc 25 KM. Cena 14 900 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.