Suzuki USA ogłasza upadłość, wdraża plan naprawczy i rezygnuje ze sprzedaży aut

-

Kalifornijski sąd gospodarczy ogłosił upadłość American Suzuki Motor Corporation. Zgodził się również na uzgodniony z wierzycielami plan naprawczy, którego głównym punktem jest rezygnacja przez Suzuki USA z samochodowej części biznesu.

Zgodnie z wyrokiem sądu w Santa Ana, powołana zostanie nowa spółka pod nazwą Suzuki Motor of America, która przejmie od Suzuki Motor Corporation sprzedaż motocykli, quadów, techniki wodnej oraz części samochodowych. Istotną częścią zaakceptowanego przez wierzycieli planu restrukturyzacji jest również likwidacja przez Suzuki USA placówek dealerskich. Nie jest jednak jasne, czy będzie to dotyczyło również dealerów motocyklowych. Proces restrukturyzacji ma się zakończyć do końca marca.

Jak już informowaliśmy, w listopadzie Suzuki ogłosił, że w marcu 2013 roku zamknie swój jedyny europejski zakład produkcyjny, w hiszpańskim Gijon, produkujący motocykle i skutery nieprzerwanie od 1984 roku.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY