Suzuki prezentuje swój nowy motocykl na Moto GP. Litrowa rzędówka

-

Suzuki zaprezentowało wyścigowy model swojego motocykla na MotoGP. Pierwsze testy odbyły się na torze w Katalonii. Zespół Suzuki MotoGP weźmie jednak udział w mistrzostwach najwcześniej w roku 2015.

Testowany na katalońskim torze motocykl wyposażony był w rzędowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 1000 cm3. Nie potwierdziły się zatem plotki o możliwym wykorzystaniu w wyścigówce silnika widlastego.

Kierowcą testowym był Nobuatsu Aoki, w skład teamu Suzuki MotoGP wchodzą także były menadżer Valentino Rossiego Davide Brivio jako kierownik zespołu oraz Randy de Puniet jako szef ds. rozwoju, który także testował nowy motocykl w Katalonii.

Suzuki zawiesiło swój udział w MotoGP w 2011 r. tłumacząc decyzję kryzysem finansowym. Choć Japończycy próbowali powrócić do rywalizacji, przedstawione przez nich warunki nie odpowiadały szefom MotoGP. Ostatnie testy w Katalonii dowodzą, że udało się wreszcie porozumieć i team Suzuki powróci do gry w 2015 r.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY