Sprytny inaczej. Jechał motocyklem z tablicą rejestracyjną z ciągnika, odpowie za przestępstwo

-

Tablica to tablica, o co ta afera? No nie do końca – od października 2023 roku jazda z podrobionymi lub należącymi do innego pojazdu tablicami rejestracyjnymi jest przestępstwem. Taki właśnie wyczynem popisał się kierujący motocyklem, którego kilka dni temu w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymała policja. Na pojeździe miał założoną tablicę od ciągnika rolniczego, któremu również dużo brakowało do porządku w papierach.

Do zatrzymania motocyklisty doszło 25 marca rano na ul. Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna okazał się kolejnym kolekcjonerem braków – przede wszystkim nie posiadał prawa jazdy kat. A. To jednak nie wszystko, prowadzony przez niego motocykl miał zamontowaną tablicę rejestracyjną, która należała do ciągnika rolniczego. 

Jeździsz motocyklem z „kolekcjonerską” lub przerobioną tablicą rejestracyjną? Teraz to przestępstwo!

Sam ciągnik również miał, delikatnie mówiąc, nieuregulowaną sytuację. A konkretnie, od czterech lat nie miał robionych badań technicznych i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zatrzymany kierujący motocyklem może teraz spędzić więzieniu nawet pięć lat.

Sprytny inaczej. Jechał motocyklem z tablicą rejestracyjną z ciągnika, odpowie za przestępstwo
Fot. Policja Jastrzębie-Zdrój

Dlaczego potencjalna kara jest tak surowa? Ponieważ w październiku 2023 roku znacznie zaostrzono postępowanie wobec osób kombinujących z tablicami rejestracyjnymi. Ich kradzież, a także używanie tablic podrobionych lub nienależących do danego pojazdu jest teraz przestępstwem. Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY