Oto książkowy przykład przykrych konsekwencji ofensywnego stylu jazdy. Poruszanie się z taka prędkością w centrum ruchliwego miasta nie mogło skończyć się dobrze.

Doświadczenie i przewidywanie to dwie najważniejsze elementy chroniące motocyklistę na drodze. Naszemu bohaterowi zabrakło chyba obu z nich. Wszystkie znaki wskazywały, że należy zachować szczególną uwagę: dość duży ruch, gęsta zabudowa, z której ktoś może w każdej chwili wyjechać oraz, co najważniejsze, lokalizacja w jednym z najbardziej nieprzyjaznym motocyklistom miejsc na ziemi – w Rosji. Biker okazał się ślepy, co w konsekwencji doprowadziło do groźniej kolizji ze skręcającym w lewo samochodem.

Winien wypadku jest oczywiście kierowca samochodu, ale marna to pociecha dla pogruchotanego bikera. Pozytywem może być dla niego lekcja wyniesiona z tego zdarzenia. Jesteśmy pewni, że kiedy następny raz wsiądzie na motocykl, oprócz dobrych protektorów, będą go chronić Doświadczenie i Przewidywanie.

ANALIZA WYPADKU

Warunki: ruch miejski

Nawierzchnia: asfalt

Pogoda: dobra

Motocykl: szosowy

Główny błąd:  zbyt duża prędkość

Konsekwencje: potłuczenia, możliwe złamania

Samochód zajeżdża drogę

2 KOMENTARZE

 1. Najlepszy jest policjant.
  Zbadał sytuację ………. i sobie poszedł i wszystko wróciło do normy.
  No … może poza poszkodowanym!

 2. Z filmu nie wynika że motocyklista szybko jechał – wręcz przeciwnie – zdążył bardzo wyhamować bo tylko go lekko do góry podbiło.
  Fakty są takie, że kierowca zaczął manewr skrętu jak motocyklista był w połowie ostatniej strzałki namalowanej na jezdni (potem jak kamera podjeżdża to widać jak mała to była odległość) – a co za tym idzie mamy do czynienia z ewidentnym wymuszeniem pierwszeństwa.
  Ciekawe dlaczego kierowca nagrywający to zdarzenie nie pokazał tego nagrania tylko się zmył.
  Przez to obwiniony pewnie został motocyklista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.