Absolutnie oryginalny, trójkołowy custom w stylu Steam Punk stworzył na bazie samochodu Moskwicz 412  rosyjski designer, 55-letni Igor Jarowienko. Silnik pojazdu ukryty jest w beczce od wina.

Jak przyznaje konstruktor, nigdy wcześniej nie zajmował się budową pojazdów. Początkowo chciał stworzyć jedynie elektryczny customowy skuter, jednak w miarę postępu prac nad projektem idea wciąż ewoluowała.

W konstrukcji Jarowienko wykorzystał wiele części z samochodu Moskwicz 412, przede wszystkim – amortyzatory. 7-konny silnik elektryczny umieszczony został w 33-litrowej beczce od wina. Średnia prędkość podróżna pojazdu wynosi zaledwie 20 km/h, a zasięg – 3o km. Akumulatory można naładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego w czasie 3 godzin.

Przednie koła szprychowe przeszczepione zostały z motocykla Ural, a jedno tylne – od chińskiego skutera (marki nie podano).  Cała konstrukcja opiera się na ramie rurowej.

Skonstruowanie tego pojazdu zajęło Igorowi dwa lata. Zachęcony efektem końcowym planuje teraz stworzyć kolejne customy w tym stylu, już na dwóch kołach. Podkreśla jednak, że podobnie jak trójkołowiec będą to w pierwszej kolejności dzieła sztuki, a ich przydatność jako środka transportu zejdzie na drugi plan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.