Absolutnie oryginalny, trójkołowy custom w stylu Steam Punk stworzył na bazie samochodu Moskwicz 412  rosyjski designer, 55-letni Igor Jarowienko. Silnik pojazdu ukryty jest w beczce od wina.

Jak przyznaje konstruktor, nigdy wcześniej nie zajmował się budową pojazdów. Początkowo chciał stworzyć jedynie elektryczny customowy skuter, jednak w miarę postępu prac nad projektem idea wciąż ewoluowała.

W konstrukcji Jarowienko wykorzystał wiele części z samochodu Moskwicz 412, przede wszystkim – amortyzatory. 7-konny silnik elektryczny umieszczony został w 33-litrowej beczce od wina. Średnia prędkość podróżna pojazdu wynosi zaledwie 20 km/h, a zasięg – 3o km. Akumulatory można naładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego w czasie 3 godzin.

Przednie koła szprychowe przeszczepione zostały z motocykla Ural, a jedno tylne – od chińskiego skutera (marki nie podano).  Cała konstrukcja opiera się na ramie rurowej.

Skonstruowanie tego pojazdu zajęło Igorowi dwa lata. Zachęcony efektem końcowym planuje teraz stworzyć kolejne customy w tym stylu, już na dwóch kołach. Podkreśla jednak, że podobnie jak trójkołowiec będą to w pierwszej kolejności dzieła sztuki, a ich przydatność jako środka transportu zejdzie na drugi plan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here