ICANN, organizacja zajmująca się przyznawaniem i kontrolą światowych zasobów domen internetowych, wprowadziła do użytku domenę .motorcycles. Będzie to z pewnością łakomy kąsek dla wielu firm z branży motocyklowej.

Zbiór tradycyjnych domen, takich jak .com, .org czy .net okazał się niewystarczający dla współczesnych potrzeb. W gąszczu tak adresowanych stron coraz ciężej było się połapać, dlatego ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), zdecydowała się na stworzenie domen branżowych. Chociaż dłuższe, pozwalają łatwiej zorientować się co do zawartości strony, a także zwyczajnie zapamiętać adres.

Prawa do zarządzania domeną .motorcycles uzyskała firma Dominon Powersports Solutions i to z nią wszystkie podmioty zainteresowane posiadaniem adresu z tym rozszerzeniem będą negocjować cenę i warunki. Będą to zapewne głównie producenci i dealerzy motocykli i akcesoriów, a także inne firmy z branży, np. warsztaty tuningowe. Było już kilka prób wprowadzenia domen dłuższych niż trzyliterowe, ale zakończyły się fiaskiem. Być może tym razem, w dobie niezwykłego zagęszczenia ruchu w internecie, projekt ten okaże się sukcesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here