SPOT Trace. Wyśledzisz skradziony motocykl w każdym miejscu na ziemi

-

SPOT Trace to nowoczesne zabezpieczenie przed kradzieżą pojazdu. Małe urządzenie pozwalające na stałe śledzenie motocykla, samochodu, a nawet łodzi, wprowadziła na rynek firma Globalstar, lider technologii satelitarnych.

W przypadku kradzieży właściciel jest informowany mailem lub wiadomością SMS o każdym ruchu pojazdu. Urządzenie wykorzystuje technologię satelitarną, dzięki czemu znane są współrzędne położenia maszyny 24 godziny na dobę w czasie zbliżonym do rzeczywistego. SPOT Trace pozwala na śledzenie skradzionego pojazdu na całym świecie za pomocą Google Maps i komputera lub smartfona.

SPOT Trace ma szereg dodatkowych funkcji: Power Off Message i Low Battery Message informują o wyłączeniu urządzenia lub o niskim stanie baterii. Dzięki konfiguracji Status Message właściciel otrzymuje codzienne kontrolne powiadomienie dla pewności, że zabezpieczony przez niego pojazd nie zmienił położenia.

Niewielkie wymiary (5 x 7 x 2 cm) i duża wytrzymałość umożliwiają montaż praktycznie w każdym miejscu. Żywotność baterii wynosi 18 miesięcy. Według producenta nie ma porównywalnego produktu na rynku, który pozwala śledzić każdy pojazd na całym świecie.

Ceny urządzeń zaczynają się od 99,95 dolarów (311 zł) z pakietem usług od 99,99 dolarów rocznie.

6 KOMENTARZE

  1. U nas nie ma akurat tego ponoć taniego rozwiązania. A jak będzie to na pewno nie za równowartość 99 dolków. Są inne systemy od lat jak lojack ale sam abonament to podajże najmniej 69 zeta miesięcznie.

  2. Produkt ciekawy i dostępny od kilku lat ale warto pamiętać o jego wadach:

    1. W momencie kradzieży nie aktywuje się automatycznie i jeżeli od momentu kradzieży do momentu jej zauważenia mija sporo czasu, to szanse na odzyskanie pojazdu maleją znacząco.
    2. Wysyłanie sygnału drogą satelitarną wymaga dobrej widoczności nieba. Nie można więc tego urządzenia schować zbyt głęboko. W efekcie urządzenie staje się łatwe do odnalezienia i usunięcia przez złodzieja .
    3. Rozwiązania dostępne na rynku polskim oparte o technologię GSM i GPS posiadają czujniki ruchu i ciągły monitoring z zapisem na serwerach. Koszt urządzenia do samodzielnego montażu to około 500 zł a abonamenty zaczynają się od 19 zł płatne tylko w sezonie motocyklowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY