Behemoth Bike, custom wyprodukowany przez polską firmę Game Over Cycles, zdobył dwie nagrody podczas European Bike Week – jednego z największych zlotów motocyklowych na świecie, który odbywa się co roku nad jeziorem Faaker See w Austrii.

Custom powstał na zamówienie Adama “Nergala” Darskiego, lidera heavy-metalowej formacji Behemoth. Inspiracją twórców  była mroczna muzyka zespołu z licznymi nawiązaniami do okultyzmu. Szef warsztatu Game Over Cycles, Stanisław Myszkowski sam jest fanem ciężkich brzmień i – jak podkreśla – zawsze chciał połączyć ze sobą dwa światy muzyki oraz motoryzacji.

– Ciągnęło mnie do skonstruowania potężnej i mrocznej maszyny. W obrębie takiej stylistyki nie widzę mocniejszego zespołu niż Behemoth, dlatego zwróciłem się do Nergala z propozycją stworzenia motocykla inspirowanego jego zespołem. Koncept ten od razu został zaakceptowany i tak to się zaczęło – opowiada szef warsztatu.

Behemoth Bike zajął drugi miejsce w kategorii „Radical”, zdobył także bardzo ważną nagrodę publiczności People’s Choice Award. Nieznane są jak na razie dane techniczne silnika.

Ciekawi nas czy ten custom okaże się demonem prędkości.

Zdjęcia: www.epifit.com.pl/goc

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.