Pogoda może nas zaskoczyć. Czy tej zimy również pojeździmy na motocyklach?

-

Pamiętacie ostatni Nowy Rok? Nagły wybuch ciepła sprawił, że na polskich drogach zaroiło się od motocyklistów. Ci, którzy w sylwestra nie przesadzili z alkoholem mogli wyciągnąć maszyny z garaży i zaliczyć przyjemną przejażdżkę. Najnowsze prognozy IMGW przewidują, że i tej zimy mamy szansę na pogodowe okienka.

Choć na Podhalu spadł już pierwszy śnieg, w reszcie kraju możemy się cieszyć słonecznym i względnie ciepłym październikiem. Motocykliści ubrani w porządne ciuchy i mało przewrażliwieni na punkcie temperatury spokojnie kontynuują sezon. Warto tylko pamiętać, że rano i wieczorem może być już blisko zera, a opony nie kleją się już do asfaltu tak jak latem. Jeździmy więc może nie na kwadratowo, ale na pewno znacznie spokojniej. 

Motocyklem zimą pod namiot? Mroźne testy sprzętu biwakowego!

Według najnowszej prognozy długoterminowej, opublikowanej właśnie przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, obecna sytuacja może potrwać jeszcze 2-3 tygodnie. Listopad i grudzień powinny być już zbliżone do normy, czyli chłodne, z przymrozkami i mrozem oraz dużą ilością deszczu, a następnie śniegu. Wygląda więc na to, że przymusowa przerwa w jeździe motocyklem może potrwać około dwóch miesięcy. 

Za to w styczniu znów mamy szansę na więcej niż kilka dni w miarę dobrych warunków do jazdy jednośladem. Miesiąc ten ma być wyraźnie cieplejszy od historycznej średniej, choć niestety nie zabraknie przy tym deszczu. Nie wiemy, czy będzie tak za sprawą globalnego ocieplenia, czy po prostu czasowych anomalii, i nie nam to rozstrzygać. W lutym natomiast na chwilę powinna powrócić typowa zima.

Pogoda może nas zaskoczyć. Czy tej zimy również pojeździmy na motocyklach?

Oczywiście jak każdą inną długoterminową prognozę pogody, tak i tę z IMGW należy traktować orientacyjnie. Mimo nowoczesnych metod badawczych, w tej dziedzinie nie da się przewidzieć wszystkiego. Możemy mieć tylko nadzieję, że przerwy od jazdy będą tej jesieni i zimy jak najkrótsze. 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY