Sport, turystyka i ekologia. Opony Metzeler Roadtec 02 zadebiutują w sezonie 2024

-

Firma Metzeler jest obecnie w końcowej fazie rozwoju i testów nowego modelu sportowo-turystycznych opon Roadtec 02. Będą one przełomowe na wielu poziomach. Nie tylko zapewnią świetną przyczepność w każdych warunkach, ale też ich produkcja będzie się odbywać z wykorzystaniem dużej ilości materiałów z recyklingu i pochodzenia naturalnego.

To już końcówka przygotowań – nowe Metzelery Roadtec 02 przechodzą ostatnie testy i w styczniu 2024 roku trafią do sprzedaży. To model o czysto sportowo-turystycznym charakterze. Umożliwia pewne prowadzenie motocykla na każdym rodzaju utwardzonej nawierzchni, suchej i mokrej. Ponadto jest w stanie wytrzymać duże przebiegi, co jest niezwykle istotne, gdy pokonujesz tysiące kilometrów rocznie. 

Metzeler Karoo 4, czyli wspaniały kompromis asfaltowo-terenowy w stosunku 50/50 [opinia użytkownika]

W porównaniu z poprzednikiem – Roadtec 01 – model Roadtec 02 jest jeszcze skuteczniejszy w czasie dynamicznej jazdy. Zapewnia szybkie zmiany kierunku i świetne trzymanie się drogi, czyli główne cechy, których wymagamy od opon z tego segmentu. Ponadto dzięki zastosowaniu zupełnie nowej mieszanki, opony Roadtec 2 bardzo szybko się nagrzewają i kleją do asfaltu nawet wtedy, gdy ten jest zimny i mokry.

Sport, turystyka i ekologia. Opony Metzeler Roadtec 02 zadebiutują w sezonie 2024

Skuteczne i ekologiczne 

Jedną z podstawowych zmian, która wpłynie nie tylko na właściwości samych opon, ale też uczyni ich produkcję bardziej przyjazną dla środowiska, jest szerokie zastosowanie materiałów z recyklingu. Dodatkowo jednym ze składników nowej mieszanki jest naturalna roślinna biomasa. Ograniczono tym samym udział materiałów kopalnych i mineralnych.

Opony Metzeler Roadtec 02 sprawdzą się przede wszystkim w ciężkich motocyklach szosowych – turystykach, sportowych turystykach i dużych nakedach. Ich właściwości przekładają się na przyjemność z jazdy, poczucie bezpieczeństwa i długie przebiegi bez konieczności wymiany ogumienia. 

Jeżeli planujesz zmianę opon w swoim motocyklu, wstrzymaj się do stycznia. Warto poczekać na premierę nowych Metzelerów Roadtec 02. Wypatruj dobrych wieści na stronie www.metzeler.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY