Choć nocami jeszcze dokuczają nam przymrozki, to zima zdecydowanie jest w odwrocie. Astronomiczna wiosna już w poniedziałek 21 marca, a pogoda zdaje się za nią nadążać. Czeka nas wybuch ciepła! Panie i Panowie, zaczynamy sezon motocyklowy!
Wiosenny weekend
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że już w niedzielę w całym kraju zrobi się niezwykle słonecznie. Ciśnienie panować będzie wysokie, w okolicach 1040 hPa. Natomiast temperatury będą oscylować w dzień wokół 11-12 stopni Celsjusza, jednak nocą cały czas towarzyszyć nam będą miejscowe przymrozki. Najzimniej nocą będzie na wschodzie kraju, gdzie termometry mogą pokazać nawet 8 stopni poniżej zera.
Wybuch ciepła
Ale już od poniedziałku średnie temperatury dobowe zaczną wyraźnie rosnąć. W poniedziałek w nocy spodziewana jest ostania w najbliższym czasie noc z przymrozkiem – do – 4 stopni Celsjusza. Kolejne noce mają już być zdecydowanie cieplejsze, wyłączając tereny górskie i podgórskie południa kraju.
Z dnia na dzień temperatury w przyszłym tygodniu będą rosnąć, a w czwartek w niektórych regionach kraju termometry pokażą maksymalnie nawet 18 kresek na plusie. Synoptycy zapowiadają też niezwykle pogodną aurę. Dużo słońca, małe zachmurzenie i ciepło – to warunki idealne dla motocyklistów. Czas już wyciągać maszyny z czeluści garaży. Zaczynamy sezon 2022! Do zobaczenia na drogach!