Paliwo za 10 zł za litr, dezinformacja w sieci z kont prorosyjskich, panika na stacjach

-

Według oświadczenia PKN Orlen, Grupy Lotos oraz przedsiębiorstwa PERN (zajmującego się m.in. przesyłem i magazynowaniem paliw) Polska jest zabezpieczona przed nieprzewidzianymi sytuacjami, takimi jak brak dostaw ze wschodu, jeśli chodzi o dostępność ropy oraz innych paliw. Komunikat ten wywołany został paniką na stacjach benzynowych, których doświadczyliśmy w pierwszym dniu agresji Rosji na Ukrainę.

Polskie koncerny Orlen, Lotos oraz PERN wydały komunikat w sprawie dostępności paliw:

Transport ropy naftowej rurociągiem z kierunku wschodniego do Polski odbywa się zgodnie z harmonogramem tłoczeń. PKN Orlen, Grupa Lotos i PERN monitorują sytuację na bieżąco i są przygotowane na każdy scenariusz. Polska dysponuje odpowiednimi zapasami surowca i zdywersyfikowanymi, różnorodnymi, źródłami dostaw ropy naftowej.

Choć na stacjach obserwuje się wzmożony, wręcz paniczny ruch, specjaliści zapewniają, że paliwa nie zabraknie, a dostawy surowców są zabezpieczone. Hurtowe dostawy paliw Orlenu nie tylko do Polski, ale także do Czech i Litwy odbywają się bez przeszkód, na bieżąco i zgodnie z kontraktami długoterminowymi. Grupa Orlen nie zanotowała też żadnych zakłóceń czy przerw w pracy terminali przesyłowych czy baz magazynowych – oświadczył koncern. Wszystkie z 1800 polskich stacji koncernu jest zaopatrzonych w paliwo i pracuje bez zakłóceń.

Choć paliwa w kraju nie brakuje, a zapasy ropy i produkcja paliw jest na poziomie pokrywającym zapotrzebowanie rynku, to polskie koncerny paliwowe obserwują bieżącą sytuację i są przygotowane na różne scenariusze.

Gwałtowny wzrost cen paliw – to manipulacja

W sieci pojawiły się informację o tym, że niektórzy klienci kupowali paliwo za ponad 7 czy nawet 10 złotych za litr. Zarząd Orlenu ma przyjrzeć się tej sprawie i rozwiązać umowy ze stacjami, które dopuściły się tego typu manipulacji.

W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającą z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw.

Zorganizowana akcja dezinformacyjna na facebooku

Jak podał Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych na grupach facebookowych ma miejsce działanie dezinformacyjne propagujące możliwe braki paliw. Akcja ta zorganizowana jest przez konta trolli, które publikują także treści antyukraińskie i prorosyjskie.

Nie dawajcie wiary we wszystko co widzicie w Internecie.

źródło: rmf24.pl

Niemieckie stacje benzynowe w opałach! Wszystko przez niższe ceny paliw w Polsce…

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Norton wiecznie żywy, czyli nowy klasyk od Zongshena

Brytyjska firma przegrała walkę o miejsce na rynku jednośladów. Ostatecznie upadła w 2020 roku i została przejęta przez indyjskiego potentata, koncern TVS. Prawa do...

Brixton Cromwell 1200X – kolejny scrambler na rynku [dane techniczne, opis, cena]

Wydawałoby się, że rosnąca dominacja adventurów będzie wiązać się z malejącym zainteresowaniem klientów innymi rodzajami motocykli. Tymczasem zwiększa się ilość dostępnych na rynku scramblerów....

Honda NT650V i NT700V Deauville – czy warto kupić ten motocykl używany? [historia, zalety, wady, dane techniczne]

Deauville to nazwa francuskiego kurortu położonego w pobliżu ujścia Sekwany do kanału La Manche. Przyjemnego i fajnego na weekendowy wypad, ale średnio emocjonującego. Dokładnie...

Jesienne klimaty. Zloty motocyklowe w weekend 29 września – 1 października [kalendarz, kiedy i gdzie zlot]

Przed nami kolejny weekend ze spotkaniami przy grillach i ogniskach oraz opowieściami z kończącego się właśnie sezonu. Liczymy na litościwą pogodę i dobrą frekwencję...

BMW R 1300 GS – to on, to oficjalnie on! Jedna z najważniejszych premier roku [zdjęcia, dane techniczne, prezentacja]

Scenariusz premier kolejnych generacji „dużego GS-a” zawsze jest podobny – zdziwienie, sprzeciw, rezygnacja, akceptacja, a na koniec świetne wyniki sprzedaży i oczekiwanie na następcę, który...