Inteligentny fotoradar rejestrujący nie tylko przekraczających prędkość, ale także jadących na buspasie, po chodniku czy poboczu, mierzący jednocześnie odległości pomiędzy autami? Tak, takie urządzenie już niedługo może okazać się postrachem piratów drogowych na polskich drogach.
Jak podaje dziennik.pl, w Warszawie została przeprowadzona prezentacja nowoczesnego fotoradaru, który został zamontowany nad drogą ekspresową S8 w celu zaprezentowania jego możliwości. Opracowany w Rosji, a produkowany w Polsce fotoradar Integra 3D+ ma możliwość wykonywania zarówno tradycyjnego pomiaru prędkości, jak i zmierzenia średniej prędkości osiągniętej na danym odcinku pomiarowym. Dzięki technologii zaczerpniętej z lotnictwa wojskowego i cywilnego umożliwia jednoczesną kontrolę 6 pasów ruchu w obu kierunkach, może śledzić 1 000 aut na godzinę, a dzięki sztucznej inteligencji jest w stanie rozpoznać aż 16 różnych wykroczeń drogowych. Dodatkowo za pomocą systemu ANPR może on sczytywać numery rejestracji samochodowych i tym samym ułatwić łapanie piratów drogowych przez policjantów w radiowozach z kamerami ANPR. Czy Integra 3D+ zastąpi przestarzałe Iskry i stanie się nowym sposobem na wystawianie mandatów niepokornym kierowcom? Być może przekonamy się już niedługo.

a żeby się zepsuł …
żeby mu prądu zabrakło….
żeby ptak zrobił kupę na obiektyw….