Suzuki powiedziało dość faceliftingom, którymi od jakiegoś czasu nagminnie nas karmiło. Na targach EICMA, odbywających się w Mediolanie, zaprezentowano przyszłoroczną nowość, czyli Suzuki V-Strom 1050. Motocykl oprócz nowego designu – inspirowanego kultowym modelem DR Big – otrzymał również większy silnik.

W nowej generacji V-Stroma, inżynierowie Suzuki postawili na zmiany, a właściwie na zbiór ulepszeń swojej flagowej, turystycznej konstrukcji. Już na pierwszy rzut oka widać całkowicie nowy reflektor o kształcie prostokąta (nawiązujący ewidentnie do konstrukcji z lat 80. ubiegłego wieku – Suzuki DR Big).

Nowy jest też zbiornik paliwa, którego kształt stał się bardziej kanciasty, a przez to dużo bardziej wyrazisty. Siedzisko podzielono na dwa elementy – kierowcy i położone wyraźnie wyżej – pasażera.. Kierownica jest wykonana z tłumiącego wibracje, zmiennoprzekrojowego aluminium, umieszczona wygodnie, dosyć wysoko.

Kierowca nowego V-Stroma przed swoimi oczami znajdzie nowy, duży i czytelny wyświetlacz – niestety nie TFT, a LCD, który może współpracować z nawigacją. W standardzie motocykl posiada port USB pozwalający na ładowanie telefonu czy urządzenia GPS.

Silnik, oprócz tego, że zwiększono jego pojemność do dokładnie 1037 cm3, zyskał też nową elektronikę – a dokładnie trzy mapy zmieniające charakterystykę jego pracy. Na prezentacji modelu przedstawiciele fabryki ogłosili, że nowy V-twin generuje większą moc – 107.4 KM i większy moment obrotowy – 100 Nm, spełniając jednocześnie restrykcyjne normy Euro 5.

Oczywiście nowość 2020 nie może obyć się bez elektroniki. Tej nie zabrakło na pokładzie nowego V-Stroma 1050. Nowy model wyposażony jest w inteligentny system Suzuki wspomagający jazdę, czyli S.I.R.S., w którego skład wchodzą takie systemy jak: tempomat, nowa technologia o nazwie Hill Hold Control – czyli asystent ruszania pod górę oraz system utrzymujący przyczepność tylnego koła podczas zjazdów z wzniesień oraz kontrolę trakcji i zespolony ABS, który teraz dostosowuje swoją ingerencję w zależności od ciężaru pojazdu (obecność pasażera czy bagażu).

Nowy XT również wyposażony jest w regulowaną szybę czołową, którą zaprojektowano tak, aby maksymalnie minimalizowała turbulencje, a co za tym idzie poprawiła komfort podróżowania. Do tego motocykl posiada regulację wysokości siedziska, podgrzewane manetki i podstawkę centralną.

Czekamy na pierwsze jazdy próbne tym modelem!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.