Nowe malowanie sportowych motocykli serii Race Blu 2014 zaprezentowała Yamaha podczas rundy MotoGP w Donington Park. Inspiracją dla nowej kolorystyki stał się – podobnie jak w zeszłym roku  motocykl wyścigowy YZR-M1 zespołu Yamaha MotoGP.

Oprócz zaprezentowanych na torze supersportów YZF-R1 i YZF-R6 seria Race Blu obejmie także motocykle FZ8, Fazer 8, XJ6, XJ6 Diversion, XJ6 Diversion F oraz nowy, trzycylindrowy MT-09. Na nowe malowanie składają się elementy nadwozia w kolorach Yamaha Blue i Metallic Grey oraz niebieskie dodatki. W niektórych modelach na niebiesko malowany jest przedni widelec.

Yamaha nie informuje o żadnych zmianach technicznych w R1 i R6, względem modeli z poprzedniego roku. Nowe malowanie będzie najprawdopodobniej jedyną nowością na rok 2014, jednak nie poznaliśmy jeszcze oficjalnego oświadczenia producenta. Być może Yamaha nie odkryła wszystkich kart i trzyma jakiegoś asa w rękawie. Świetną okazją do zaprezentowania niespodzianek będą nadchodzące targi motocyklowe EICMA w Mediolanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here