Chiński naked firmy CFMoto zadebiutował ostatnio na Filipinach, ale ma pojawić się również w Europie w drugiej połowie 2021 roku. Czy ma on szanse namieszać w tym segmencie na Starym Kontynencie, gdzie konkurencja jest naprawdę imponująca? 

Choć model 700 CL-X zaprezentowany został na targach EICMA w 2019 roku, to nadal na próżno było szukać jakichkolwiek informacji, które zwiastowałyby pojawienie się go w Europie. Na szczęście nadszedł ten moment i pojawiło się światełko w tunelu, które mówi o tym, że naked miałby pojawić się w drugiej połowie 2021 roku.

CFMoto 1250 TR-G – chiński turystyk z silnikiem KTM-a konkurencją dla BMW?

Motocykl napędzany jest dwucylindrowym rzędowym silnikiem o pojemności 693 cm3, który generuje 75 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 68 Nm. Takie wartości mogą świadczyć o tym, że CFMoto CL-X może stać się największym konkurentem Yamahy MT-07. Waga obu motocykli to różnica zaledwie jednego kilograma i jedynie potwierdza, że jest to niemalże identyczna kopia japońskiego modelu.

Dodatkowym atutem jest dostępność w trzech wariantach. Pierwszym z nich jest wersja Sport, cechująca się nieco bardziej sportowym zacięciem, natomiast z drugiej strony dostępny jest w formie Adventure, który dzięki terenowym oponom stylizowany jest na scramblera. Pomiędzy tymi diametralnie różnymi formami jest jeszcze zupełnie standardowa wersja. Zaawansowaniem technologicznym CL-X zdecydowanie bardziej zalicza się do klasy wyższej, ponieważ posiada m.in. regulowane zawieszenie KYB, elektroniczną przepustnicę, tryby jazdy czy oświetlenie led.

Niestety na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery ani ceny, ale mamy nadzieję, że CFMoto stopniowo będzie dozować nam nowe informacje, aby finalnie wprowadzić do sprzedaży model CL-X na Starym Kontynencie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.