Rozpoczęły się najważniejsze w Europie targi motoryzacyjne: EICMA w Mediolanie. Dla producentów jest to najlepsza okazja by zaprezentować przyszłoroczne nowości. Oto pierwsza z nich: MV Agusta Turismo Veloce 800.

Model Turismo Veloce powstawał w ścisłej tajemnicy. Może nieco dziwić fakt, że MV Agusta nie testowała turystycznego, bądź co bądź motocykla na europejskich drogach ale odpowiedź jest prosta. Turismo Veloce powstał na bazie modelu Rivale, którego możliwości zostały już dokładnie sprawdzone.

Turystyk MV Agusty powstał w dwóch wersjach. Standardowej i luksusowej. Obie wersje nie różnią się pod względem stylistycznym – różnice tkwią w zastosowanym poziomie wyposażenia. W każdej z wersji zastosowano charakterystyczne dla włoskiego producenta śmiałe linie nadwozia oraz odważnie zaprojektowane detale, takie jak siodło, reflektor i owiewki. Całość wygląda bardzo dynamicznie a jednak nie wpada w rajdową agresję swego protoplasty – modelu Rivale.

Zastosowane w Turismo Veloce Kufry mają łączną pojemność 60 l. Projektantom udało się dokonać cudu: czy to z kuframi czy bez  motocykl nie zmienia swego charakteru. Panel instrumentów jest 5 calowym wyświetlaczem LED – oprócz wyświetlania standardowych informacji  nt. parametrów jazdy pełni on też funkcję centrum sterowania niezliczonymi elektronicznymi układami: kontrolą trakcji, systemem ABS, tempomatem oraz systemem bluetooth.

Silnik to ta sama jednostka napedowa, którą znamy z Rivale: 3 cylindrowa rzędówka o pojemności 800 cm3 osiągająca 125 KM. Mamy do dyspozycji trzy mapy zapłonu: turystyczną (100 KM),  sportową (125 KM) i deszczową (100 KM). O dalszych szczegółach i cenie będziemy informować w kolejnych artykułach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ