Znamy kolejne szczegóły techniczne najnowszego Super Monstera. Nowy streetfighter wiele rozwiązań będzie dzielił z innymi modelami Ducati – Diavelem i Multistradą. Zachowa jednak to, co najważniejsze – zadziorny charakter Monsterów.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, nowy Super Monster nie będzie wyposażony w silnik chłodzony powietrzem. Nowa jednostka, którą współdzieli z modelami Diavel i Multistrada, to chłodzona cieczą V-dwójka Testastretta, o pojemności 1200 cm3. Jej cylindry, podobnie jak w modelu 1199 Panigale, będą przymocowane bezpośrednio do ramy. W bazowej wersji ma generować 135 KM przy 8750 obr/min.

Maszyna zachowała linię charakterystyczną dla Monsterów i zdecydowanie jest godną kontynuacją legendy. Motocyklistów z turystycznym zacięciem z pewnością ucieszy fakt, że nowe Ducati będzie miało zbiornik paliwa o rekordowej jak na tę linię pojemności 17,5 litra. Inne udogodnienia to siedzisko z regulacją wysokości i znany z Panigale wyświetlacz LCD. Nowy Ducati Monster ma się pojawić w sprzedaży już w marcu. Cen jeszcze nie podano.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ