Nadanie klasycznemu scramblerowi mrocznego, niemal groźnego wyglądu – oto cel, który postawili sobie tunerzy z British American Motors. Panowie podeszli do tego trudnego zadania z całkowitą powagą.

Na pierwszy rzut oka to po prostu Triumph Scrambler. Tym, co tworzy niezwykłość tego projektu są detale. Zachowawszy ogólny charakter oryginału spece z BAM wydobyli na światło dzienne zwykle ukrytą mężną i mroczną stronę tego twardziela.

W miejsce standardowego airboxa zamontowano owalne filtry K&N, co nadało środkowej części motocykla nieco lekkości i uwypukliło potężny wydech Arrow 2-w-1. Wykonane na zamówienie siodło dodało linii scramblera nieco płynności, zachowując jednak typowy charakter retro.

Standardowa tarcza hamulcowa została zastąpiona wyczynową typu wave, zaś na pomalowanych proszkowo obręczach zagościły mocarne opony Pirelli. Zdecydowano się także na montaż dedykowanego do tego modelu zawieszenia progresywnego.

Przykład tego mrocznego scramblera pokazuje, jak bardzo może zmienić się charakter motocykla kiedy umiejętnie zadbamy o niektóre detale. Wspaniała robota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.