Reevu: kask z lusterkiem i ekranem. Konkurencja dla Google Glass?

-

Firma Reevu, brytyjski producent kasków z wmontowanym wstecznym lusterkiem, wprowadziła modyfikacje do swojego sztandarowego produktu. Teraz nafaszerowany jest on elektroniką. 

Kilka lat temu Reevu zaoferowała motocyklistom nowy, rewolucyjny kask, w którego wnętrzu w polu widzenia motocyklisty zamontowane zostało wsteczne lusterko. Umożliwiało ono podobnie jak w samochodzie monitorowanie drogi z tyłu motocykla bez przekręcania głowy. Teraz w kasku zamontowała dodatkowo elektroniczny system o nazwie Intelligent EYE Helmet.

System umożliwi motocykliście nie tylko zobaczenie to, co jest z tyłu, ale również wyświetli na lusterku różnego rodzaju informacje drogowe, podobnie jak Google Glass. Podobna technologia wykorzystywana jest od dawna w hełmach pilotów wojskowych.

Dane, wyświetlane na lusterku wewnątrz kasku można wcześniej zaprogramować. Mogą tam więc znaleźć się wiadomości z komputera pokładowego, wyświetlane zazwyczaj na kokpicie, a dodatkowo – informacje od wbudowanego systemu nawigacji GPS  czy nawet komunikaty pogodowe.

Problematyczne mogą okazać się jednak kwestie bezpieczeństwa, podobnie jak w przypadku Google Glass. Wyświetlanie takiej ilości danych podczas jazdy motocyklem może bowiem rozpraszać kierowcę.

Na razie nie wiadomo ile taki inteligentny kask miałby kosztować. Standardowy produkt tej firmy z wbudowanym systemem lusterek kosztuje około 1200 zł.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY