Prezydent Lublina wydał zakaz przeprowadzenia manifestacji w obronie Toru Lublin, który został zamknięty z końcem ubiegłego roku. Protest motocyklistów, których liczbę organizator szacował na 1500 osób, miał odbyć się 29 stycznia.

O problemach z Torem Lublin wiadomo było od dawna. O jego likwidację zaciekle walczyli okoliczni mieszkańcy, którym przeszkadzał hałas towarzyszący imprezom. Co ciekawe – wszystkie pobliskie osiedla powstały na długo po wybudowaniu toru, zatem każdy, kto kupował tutaj mieszkanie lub dom doskonale zdawał sobie sprawę z sąsiedztwa.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Zdeterminowani mieszkańcy w walce o spokój sięgali często po rozwiązania zagrażające życiu motocyklistów – starannie wbite w nawierzchnię gwoździe lub kawałki szkła, rozlane olej i paliwo nie należały tutaj do rzadkości.

ZakazW końcu z pomocą miejskich władz i zamożnych deweloperów mieszkańcom udało się doprowadzić do zamknięcia toru. Zbulwersowani  motocykliści, dla których obiekt ten był jedyną bezpieczną alternatywą dla wyścigów ulicami miast zjednoczyli swoje siły i utworzyli grupę “Ratujmy Tor Lublin”, do której na Facebooku przyłączyło się ponad 8 tysięcy sympatyków.

Zagrożenie życia

Jedna z założycielek grupy, Beata Pocheć postanowiła zorganizować manifestację w obronie Toru Lublin. Imprezę zaplanowano na czwartek, 29 stycznia. Mimo dopełnienia wszelkich formalności administracyjnych, prezydent Lublina zakazał przeprowadzenia manifestacji tłumacząc, że utrudni ona ruch kołowy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W decyzji podkreślił on także, że aktywne działania organizatora zmierzające do zwiększenia liczby uczestników manifestacji mogą stanowić zagrożenie zdrowa i życia ludzi. Organizatorka Beata Pocheć nie zamierza jednak składać broni – już zapowiedziała złożenie odwołania do Wojewody Lubelskiego.

6 KOMENTARZE

  1. Dowalili w Lublinie lotnisko za miliony z którego lata jeden samolot dziennie i stadion Lublin Arena dla klubu z okręgówki czy 4 ligi a toru nie ma i nie bedzie !

  2. pospolite ruszenie w obronie praw i konstytucji. A tak naprawdę do jednoczą sie różne grupy społeczne by wyrazić sprzeciw przeciwko rządzącym którzy grabią w żywe oczy pod osłoną nocy…

  3. Lotnisko przyda się Rosjanom, a na stadionie będzie zorganizowany obóz koncentracyjny dla tych co towarzysza żuka nie popierają i motory mają.

  4. Zabrania się organizowania ludziom zgromadzenia by wypowiedzieli własne zastrzeżenia… to drogi Pani Prezydencie w jaki sposób pokazać nie zadowolenie z pewnych decyzji uwarunkowanych konkretnymi napewno pieniądzmi dla ludzi zajmujących się tymi sprawami za biurkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.