Motocyklem na czerwonym. Kolejny stan wprowadza ułatwienie dla motocykli

-

Nevada to kolejny stan USA, który zezwolił na przejeżdżanie skrzyżowania motocyklem na czerwonym świetle w określonych warunkach. Problemem jest pętla indukcyjna sterująca sygnalizacją: nie rozpoznaje ona motocykli. 

Podobne prawo obowiązuje już w dwunastu stanach, m. in. w Nebrasce i Wisconsin. Władze Nevady po przeprowadzeniu wnikliwych badań stwierdziły, że motocykle, rowery skutery i trójkołowce, ze względu na znacznie mniejsze niż w przypadku samochodów wykorzystanie elementów metalowych nie wzbudzają sygnałów w pętli indukcyjnej sterującej sygnalizacją świetlną.

Dopuszczono zatem możliwość by kierowcy tych pojazdów przejeżdżali przez skrzyżowanie przy zapalonym sygnale czerwonym. Warunkiem skorzystania z tego przywileju jest odczekanie dwóch pełnych cykli, w czasie których nie zapali się światło zielone. Kierowca musi również upewnić się, że przejazd przez skrzyżowanie jest możliwy – nie znajdują się na nim piesi lub pojazdy.

W Polsce z podobnym problemem możemy spotkać się w centrach handlowych prowadzonych przez firmę ECE, m.in. Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu i Galerii Krakowskiej, gdzie niedoskonałe rozwiązania oparte na pętli indukcyjnej skłoniły zarządcę do zabronienia motocyklistom wjazdu na parkingi.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY