Volkswagen z silnikiem Ducati Panigale? Nowy pomysł na sportowy samochód

-

Silnik L-twin Ducati Panigale posłuży do napędu nowego sportowego samochodu Volkswagena. Taką sensacyjną informację ujawnili inżynierowie niemieckiego koncernu. Dla VW oznacza to nową drogę w projektowaniu sportowych aut.

Choć idea wykorzystania motocyklowego silnika do napędu samochodu nie jest nowa, dotychczas takie rozwiązanie można było spotkać wyłącznie w warsztatach tuningowych. Volkswagen, który przejął kontrolę nad włoskim Ducati, planuje wykorzystać potencjał technologiczny włoskiego producenta w swoich nowych projektach.

Inżynierowie z Wolfsburga pracują nad lekkim samochodem sportowym o roboczej nazwie VW XL Sports. Założeniem projektu jest niska waga: gotowy pojazd ma ważyć 795 kg. Stąd pomysł wykorzystania silnika z motocykla sportowego, który w dodatku był pod ręką.

Aby dopasować silnik L-twin do specyfiki samochodu Niemcy planują dodać dodatkowe przełożenie w swojej dwusprzęgłowej skrzyni biegów, która zostanie zastosowana w XL Sports.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY