Motocykle w stałej gotowości. Czeka nas bardzo dziwna zima

-

Sezon motocyklowy z roku na rok trwa coraz dłużej i być może powoli zbliżamy się do punktu, w którym będzie trwał przez okrągły rok. Oczywiście z pewnymi okresami względnego dyskomfortu. Według raportów amerykańskich i europejskich agencji zajmujących się pogodą, już najbliższa zima może mocno odstawać od standardów, do których byliśmy przyzwyczajeni.

Na tym świecie nie ma nic stałego, a już na pewno nie jest to pogoda. Śnieżne i mroźne święta Bożego Narodzenia stały się pocztówkowym obrazkiem z przeszłości, a nowy rok można witać okolicznościową motocyklową przejażdżką. Łagodne zimy towarzyszą nam już od dekady i wszystko wskazuje na to, że kolejne będą jeszcze cieplejsze. 

Kiedy trzeba zmienić opony w motocyklu? Co ile lat i ile kilometrów? Jak sprawdzić ich stan przed zimą? [zużycie, DOT]

Najnowszy raport amerykańskiego Centrum Prognoz Klimatycznych wskazuje, że nadchodząca zima będzie w naszym regionie wręcz najcieplejsza w całej historii pomiarów. Zwłaszcza grudzień, który niemal w całości będzie średnio o ok. 2°C cieplejszy od wieloletniej normy. Podobne, choć nieco mniejsze anomalie wystąpią też w styczniu i lutym. Zbliżone prognozy publikują również europejskie ośrodki badawcze. 

Motocykle w stałej gotowości. Czeka nas bardzo dziwna zima

Nie oznacza to bynajmniej, że nadchodząca zima będzie sielankowa. Możemy się spodziewać częstych i stałych opadów deszczu, choć przecież ta pora roku powinna być generalnie sucha. Czekają nas również krótkie, ale intensywne śnieżyce, wichury oraz związane z temperaturami w okolicach zera gołoledzie. Słoneczne i stosunkowo ciepłe okienka pogodowe również nie będą rzadkością, dlatego warto trzymać motocykle we względnej gotowości. Spokojne zimowe przeloty mają sporo uroku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY