Tuż po kanadyjskiej akcji serwisowej, motocykle Triumph zostały wezwane także do serwisów w Stanach Zjednoczonych. Powodem są wadliwe mocowania kierunkowskazów. Dealerzy wymienią je bezpłatnie.

Jak pisaliśmy niedawno, kanadyjscy dealerzy Triumpha na wniosek organizacji Transport Canada, wezwali do serwisów kilka modeli. Na podobną akcję zdecydował się też National Highway Traffic Safety Administration – amerykański odpowiednik kanadyjskiej organizacji. Również w tym przypadku wezwanie serwisowe dotyczy mocowań kierunkowskazów. Wykonano je z niewłaściwego materiału, co mogło skutkować ich pękaniem.

Triumph tłumaczy kłopoty błędem produkcyjnym. Według dokumentów NHTSA, włoski dostawca mocowań użył do ich produkcji niewłaściwego tworzywa, które ma tendencję do kruszenia się.

Akcją serwisową objętych jest 3 799 sztuk modeli Triumph Tiger 800, Tiger 1050, Speed Triple, Street Triple and Daytona 675, wyprodukowanych w latach 2012 – 2013. Wezwanie dotyczy także modelu Tiger 800XC, który nie był wymieniany w kanadyjskim komunikacie oraz wersji “R” modeli Speed Triple i Daytona.

Amerykańscy dealerzy Triumpha wymienią mocowania kierunkowskazów nieodpłatnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.