Dotarliśmy do pierwszego szpiegowskiego zdjęcia BMW S1000F, nowej sportowo-turystycznej maszyny z bawarskiej stajni.  Został on przyłapany w czasie testów i narobił nam sporego apetytu. Szykuje się materiał na kolejny rynkowy hit.

O nowym sportowo-turystycznym BMW opartym na technice modelu S1000RR pisaliśmy całkiem niedawno. Okazało się, że umieszczony w tamtym artykule wstępny szkic zadziwiająco dobrze pokrywa się z tym, co zobaczyliśmy na szpiegowskiej fotce, do której właśnie udało nam się dotrzeć.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Przypomnijmy, BMW S1000F ma być propozycją dla tych motocyklowych turystów, którzy w każdej sytuacji chcą mieć po ręką zapas mocy zapewniający ponadprzeciętne osiągi. Po starszym i dużo bardziej narwanym bracie odziedziczył czterocylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 999 cm3. Jego moc zapewne będzie obniżona, w celu dostosowania charakterystyki do nieco innych zadań.

Spodziewamy się także zaawansowanego systemu kontroli trakcji, ABS i elektronicznej regulacji zawieszenia, czyli podstawowych udogodnień ułatwiających życie. Jak widać na zdjęciu, pozycja kierowcy jest wyprostowana i komfortowa. Debiutu BMW S1000F możemy oczekiwać jeszcze w tym roku, na targach Intermot lub EICMA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here