Michelin Anakee 3. Turystyczna opona enduro debiutuje w nowej odsłonie

-

Michelin Anakee 3 to kolejna generacja jednej z najpopularniejszych opon, przeznaczonych do ciężkich turystycznych motocykli enduro. W Polsce dostępna będzie oficjalnie już od marca.

Michelin zaprezentował oficjalnie najnowszą wersję najpopularniejszej opony do turystycznych enduro, Anakee 3. W porównaniu do poprzedniczek ma znacząco ograniczone właściwości terenowe, znacznie ulepszone zostały natomiast jej właściwości jezdne na asfalcie.

Michelin Anakee, zarówno serii 1, jak i 2, były najpopularniejszymi oponami używanymi w turystycznych modelach enduro jak Honda Transalp, Yamaha Tenere, Suzuki V-Strom, Kawasaki KLR, Triumph Tiger czy BMW R1200 GS. Ich właściwości terenowe również nie były zbyt rozbudowane, opony pozwalały jednak w miarę stabilnie poruszać się w lekkim terenie.

Trzecia generacja tych opon, Michelin Anakee 3, jest już zdecydowanie mniej terenowa i przeznaczona przede wszystkim do poruszania się po asfalcie. Producent zapewnia, że i lekki szuter nie będzie sprawiał jeźdźcowi problemu. Ma być montowana w większości BMW R1200 GS opuszczających w tym roku taśmy produkcyjne. Przy opracowywaniu nowej opony inżynierowie Michelin współpracowali nawet z BMW.

Nowe opony otrzymały zupełnie nowy, dość charakterystyczny kształt bieżnika. Oferowane będą w 14 rozmiarach – dziewięciu radialnych i pięciu diagonalnych.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY