Michelin Anakee 3 to kolejna generacja jednej z najpopularniejszych opon, przeznaczonych do ciężkich turystycznych motocykli enduro. W Polsce dostępna będzie oficjalnie już od marca.

Michelin zaprezentował oficjalnie najnowszą wersję najpopularniejszej opony do turystycznych enduro, Anakee 3. W porównaniu do poprzedniczek ma znacząco ograniczone właściwości terenowe, znacznie ulepszone zostały natomiast jej właściwości jezdne na asfalcie.

Michelin Anakee, zarówno serii 1, jak i 2, były najpopularniejszymi oponami używanymi w turystycznych modelach enduro jak Honda Transalp, Yamaha Tenere, Suzuki V-Strom, Kawasaki KLR, Triumph Tiger czy BMW R1200 GS. Ich właściwości terenowe również nie były zbyt rozbudowane, opony pozwalały jednak w miarę stabilnie poruszać się w lekkim terenie.

Trzecia generacja tych opon, Michelin Anakee 3, jest już zdecydowanie mniej terenowa i przeznaczona przede wszystkim do poruszania się po asfalcie. Producent zapewnia, że i lekki szuter nie będzie sprawiał jeźdźcowi problemu. Ma być montowana w większości BMW R1200 GS opuszczających w tym roku taśmy produkcyjne. Przy opracowywaniu nowej opony inżynierowie Michelin współpracowali nawet z BMW.

Nowe opony otrzymały zupełnie nowy, dość charakterystyczny kształt bieżnika. Oferowane będą w 14 rozmiarach – dziewięciu radialnych i pięciu diagonalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.