Ostatnia runda CIV sezonu 2020 odbyła się na torze w Cartagenie, gdzie Michał wystartował ponownie w barwach zespołu I+Dent Racing Team na motocyklu Yamaha R3. Budziach osiągnął najlepszy wynik podczas swoich startów w Hiszpanii.

Na Michała w Hiszpanii czekał szeroki wachlarz warunków pogodowych, dzięki czemu ponownie mógł sprawdzić zarówno siebie, jak i motocykl zarówno na mokrym, jak i suchym torze. Czasy, które wykręcał #36 już od pierwszych treningów świadczyły o jednym – w wyścigu będzie atak na najwyższy stopień podium. Do wyścigu Budziach ruszył z drugiej pozycji. Podczas warm-up’u polski zawodnik popełnił błąd i zaliczył wywrotkę. Na szczęście uszkodzenia motocykla okazały się niewielkie i start w wyścigu był niezagrożony.

Michał “Budziach” Budziaszek z profesjonalnym team’em na torze Circuito De Jerez [VIDEO]

Start nie należał do najlepszych, ponieważ Budziach spadł o kilka pozycji, jednakże udało mu się je szybko odzyskać już po kilku zakrętach, wracając na drugą pozycję i rozpoczynając pogoń za pierwszym zawodnikiem, któremu udało się już odjechać od grupy pościgowej na kilka sekund. Niestety wywrotka zaliczona podczas warm-up’u skutkowała bólem barku i finalnie nie udało się zaatakować pierwszego miejsca. Michał Budziaszek linię mety minął na drugiej pozycji, co jest fantastycznym wyczynem, a dodatkowo najlepszym wynikiem w startach Michała w Hiszpanii. BRAWO! BRAWO BRAWO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.