Sezon wyścigowy 2020 można nazwać mocno zakręconym i zapewne pierwszym tak dziwnym w historii. Pandemia COVID-19 odbiła swoje piętno nie tylko na arenie międzynarodowej, ale również na lokalnym podwórku. Michałowi udało się jednak wystartować w Pucharze Polski w Poznaniu, zdobywając dwa razy trzecie miejsce.

W ubiegły weekend “Budziach” wystartował w klasie Supersport 300 w barwach Roszak Racing na torze w Poznaniu, gdzie odbywał się Puchar Federacji. Z racji tego, że Puchar R3 został przełożony na przyszły rok, młody zawodnik zmuszony był stanąć na starcie zupełnie innych zawodów, wybierając starty w barwach RR. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo #36 wywalczył dwa razy trzecie miejsce podczas debiutu.

Rozmowa z Adrianem Zielińskim – mechanikiem wyścigowym, jednym z autorów spektakularnych sukcesów Wójcik Racing Team

To były naprawdę ciężkie 3 dni. W piątek podczas treningów przetestowaliśmy kilka wariantów ustawień. Trafiliśmy idealnie moją ” Kawę”, która prowadziła się bardzo dobrze, umożliwiając mi walkę o podium. Cieszę się, że moi rywale prezentowali wysoki poziom. Walcząc z szybkimi zawodnikami, można robić progres i zbierać cenne doświadczenie. Dziękuję teamowi, który umożliwił mi start w tej rundzie, a także moim rodzicom i sponsorom za wsparcie. – komentuje Michał Budziaszek.

Michałowi gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów w nadchodzących startach, o których będziemy was oczywiście informować.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.