Harley-Davidson, zachęcony świetnym przyjęciem małolitrażowych modeli Street i ogromnym zainteresowaniem projektu LiveWire, szykuje kolejną bombę. Wraz z indonezyjską firmą Singkat pracuje nad pierwszym w historii firmy… skuterem.

Kiedy w ubiegłym roku pojawiły się pogłoski o skuterze Ducati, w środowisku motocyklowym zawrzało. Fani marki odsądzali włoskiego producenta od czci i wiary zapominając, że skutery w Borgo Panigale produkowano z powodzeniem przed laty.

AKTUALIZACJA

Nasza informacja o skuterze Harleya-Davidsona jest oczywiście primaaprilisowym żartem. Amerykańska firma jako jeden z nielicznych masowych producentów unika jak dotąd tematu skuterów, choć pokusie tej uległy takie tuzy jak Kawasaki czy Ducati.

Widoczny na zdjęciu maxiskuter faktycznie jednak produkowany jest przez firmę Singkat.

Harley-Davidson także zaryzykował miłość swoich fanów prezentując dwa małolitrażowe modele – Street 750 i 500. Szybko okazało się jednak, że pomimo wieszczonego przez ortodoksów końca amerykańskiej firmy, seria Street stała się ogromnym sukcesem rynkowym i – co najważniejsze – zachowała wszystkie cechy, za które kochamy Harleya.

SkuterHD2Marketingowcy z Milwaukee, zachęceni tymi sukcesami postanowili kuć żelazo póki gorące. Przy współpracy z indonezyjskim producentem jednośladów, firmą Singkat, pracują nad pierwszym w historii firmy maxiskuterem.

SkuterHD3Jak przystało na Harleya, pojazd ten napędzany będzie znanym z modelu Street 750 dwucylindrowym silnikiem widlastym o pojemności 749 cm3 i mocy 58 KM. Jednostka napędowa sprzężona będzie z automatyczną bezstopniową skrzynią biegów działającą na zasadzie hydrokinezy. To właśnie to rozwiązanie skłoniło Amerykanów do nawiązania współpracy z firmą Singkat. “Hydrokinetyczna przekładnia znakomicie przekazuje moc widlastego silnika” – twierdzi John Scam, szef działu technicznego H-D.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Jak widać na podstawie szpiegowskich zdjęć opublikowanych na tmcblog, prace nad pierwszym skuterem Harleya są bardzo zaawansowane. Producent nie ujawnia jednak żadnych informacji na temat terminu premiery nowego modelu.

1 KOMENTARZ

  1. Prima ,aprilis, mieszkam w usia i indianskie harleje to porazka, a skuter by zakonczyl kariere harleya. Nikt nie kupuje tych pokrak z indii, a co dopiero skutera, to musi byc podpucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here