Czy snowbike to jeszcze motocykl, czy już skuter śnieżny? A może to w ogóle coś innego, co z motocyklami wspólną ma tylko nazwę? Na zakończenie zimy proponujemy wam film, po którego obejrzeniu śnieg nie będzie się kojarzył tylko z nartami.

Jako główny środek transportu w krajach północy wykorzystywane są skutery śnieżne. Można na  nich zresztą całkiem nieźle podróżować – opis takiej wyprawy zamieściliśmy tutaj.

Snowbike to jednak coś całkiem innego. To zazwyczaj zwykły motocykl crossowy, wyposażony w płozę, gąsienicę i kilka elementów, ułatwiających jazdę po kopnym śniegu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

A teraz ciekawa historia. Orion Anthony to kanadyjski motocyklista, mieszkaniec górskiej miejscowości Whistler. Jest właścicielem firmy Northern Lights Optics, która produkuje okulary przeciwsłoneczne, przystosowane do bardzo silnego słońca odbijającego się w śniegu.

Anthony wpadł na niecodzienny sposób promocji swoich okularów. W znanym nowojorskim warsztacie Husky Restorations, specjalizującym się w odnawianiu motocykli retro, zamówił on specjalną wersję klasycznej Yamahy HL500 z 1979 roku. A więc coś w rodzaju połączenia customa, cafe racera i snowbika.

Efekty jego pracy możecie zobaczyć poniżej, na filmie i w galerii. My w każdym razie byśmy sobie tak pośmigali.

Yamaha HL500 jako snowbike

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here