Czy snowbike to jeszcze motocykl, czy już skuter śnieżny? A może to w ogóle coś innego, co z motocyklami wspólną ma tylko nazwę? Na zakończenie zimy proponujemy wam film, po którego obejrzeniu śnieg nie będzie się kojarzył tylko z nartami.

Jako główny środek transportu w krajach północy wykorzystywane są skutery śnieżne. Można na  nich zresztą całkiem nieźle podróżować – opis takiej wyprawy zamieściliśmy tutaj.

Snowbike to jednak coś całkiem innego. To zazwyczaj zwykły motocykl crossowy, wyposażony w płozę, gąsienicę i kilka elementów, ułatwiających jazdę po kopnym śniegu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

A teraz ciekawa historia. Orion Anthony to kanadyjski motocyklista, mieszkaniec górskiej miejscowości Whistler. Jest właścicielem firmy Northern Lights Optics, która produkuje okulary przeciwsłoneczne, przystosowane do bardzo silnego słońca odbijającego się w śniegu.

Anthony wpadł na niecodzienny sposób promocji swoich okularów. W znanym nowojorskim warsztacie Husky Restorations, specjalizującym się w odnawianiu motocykli retro, zamówił on specjalną wersję klasycznej Yamahy HL500 z 1979 roku. A więc coś w rodzaju połączenia customa, cafe racera i snowbika.

Efekty jego pracy możecie zobaczyć poniżej, na filmie i w galerii. My w każdym razie byśmy sobie tak pośmigali.

Yamaha HL500 jako snowbike

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.