BMW R1200 American Roadster to kolejny obiecujący projekt Oberdana Bezzi. Koncepcyjna hybryda nowoczesnej niemieckiej technologii z duchem dawnych wyścigów raczej nie znajdzie się niestety w seryjnej produkcji.

Wśród projektów słynnego już Oberdana Bezzi praktycznie nie trafiają się buble. Bardzo często raczymy Was pomysłami tego zdolnego włoskiego designera i chętnie zobaczylibyśmy je na ulicy. Tym razem nie jest inaczej – BMW R1200 w ciuchach amerykańskiego flat-trackera mocno zaostrza apetyt.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Jest to maksymalnie odchudzona maszyna, której BMW raczej nie wypuści do seryjnej produkcji. Nowoczesny silnik i układ przeniesienia napędu z R1200 projektant połączył z lekką kratownicową ramą. Dodał do tego krótką kanapę, wysoko poprowadzone tłumiki i mały, sportowy zbiornik paliwa. Okazuje się, że na wskroś współczesna mechanika znakomicie łączy się z klasyczną formą motocykla.

R1200 Flat Tracker (1)W projekcie Oberdana Bezzi wyraźnie czuć atmosferę wyścigów na piaszczystym torze w słonecznej Kalifornii. Nie brak mu przy tym nieco wyniosłej niemieckiej elegancji. Bardzo chcielibyśmy widzieć takiego techno-scramblera w ofercie Bawarczyków, ale podejrzewamy, że jest to typowe marzenie ściętej głowy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here