LPR przyleciało do wypadku motocyklisty. Policyjny radiowóz uszkodził śmigłowiec

-

Kilka dni temu na odcinku autostrady A2 pod Poznaniem motocyklista przewrócił się i doznał bardzo poważnych obrażeń. Do wypadku zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdy śmigłowiec stał na pasie autostrady, policyjny bus uderzył wystającymi elementami w jedną z łopat jego wirnika. 

Do wypadku doszło przed południem między węzłami Poznań Wschód i Poznań Krzesiny, na pasach w kierunku Warszawy. Motocyklista stracił kontrolę nad pojazdem i przewrócił się. Do pomocy poszkodowanemu skierowano śmigłowiec LPR, a policja zablokowała ruch na autostradzie w celu umożliwienia mu wylądowania. 

Warszawa: kierowca auta celowo wjechał w grupę motocyklistów wracających ze zlotu Indiana [film, video]

W czasie trwania czynności ratowniczych jeden z policyjnych radiowozów, wysoki bus, podjechał zbyt blisko śmigłowca. Jakimś wystającym elementem, prawdopodobnie anteną, uderzył w jedną z łopat wirnika. Zdarzenie to zauważyła załoga śmigłowca, która musiała z tego powodu opóźnić start. Na miejsce wezwano mechanika lotniczego, który obejrzał uszkodzenia i wydał zgodę na kolejny lot. Śmigłowiec LPR ok. godz. 15.00 odleciał do bazy i dopiero wtedy policja mogła odblokować ruch na autostradzie A2.

Najsmutniejsze w tej historii jest jednak to, że motocyklisty nie udało się uratować. Mimo udzielonej pomocy przedmedycznej, mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń. 

Zdjęcie tytułowe: Policja

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY