KTM pozwolił sfotografować prototypową wersję swojego nakeda: KTM 1290 Super Duke. Egzemplarz uwieczniony na zdjęciach różni się nieco od wersji KTM 1290 Super Duke R zaprezentowanej podczas ubiegłorocznych targów EICMA.

Na opublikowanych w sieci zdjęciach możemy zauważyć m. in. pionowy reflektor przedni, zbliżony kształtem do tych stosowanych w mniejszych nakedach KTM i sporych rozmiarów wydech montowany z prawej strony. Egzemplarz KTM 1290 Super Duke prezentowany podczas targów EICMA wyposażony był w dość nietypowy akcesoryjny wydech Akrapowic – jedna końcówka biegła nad kołem wzdłuż ramy, a drugą umieszczono pod silnikiem.

Zwykły duży tłumik zamontowany w wyszpiegowanym prototypie trochę zatem rozczarowuje, choć z drugiej strony trudno się spodziewać, by rozwiązanie z egzemplarza wystawowego trafiło wprost do seryjnej produkcji.

KTM 1290 Super Duke wyposażono w ciekawy stylistycznie monowahacz, zaś panel instrumentów wydaje się być podobny do użytego w 1190 Adventure, z dwoma wyświetlaczami LCD i analogowym prędkościomierzem. Motocykl napędzany będzie widlastą dwójką pochodzącą z modelu 1195 RC8R; wciąż jednak brak informacji co do dokładnej pojemności silnika.

Oficjalną wersję KTM 1290 Super Duke  Austriacy zaprezentują podczas tegorocznych targów EICMA. Zanim to nastąpi możemy zapewne spodziewać się jeszcze kilku wyszpiegowanych wersji przedpremierowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.