Według kilku niezależnych modeli pogodowych na początku października czeka nas napływ fali gorącego powietrza znad południa Europy. Zdecydowanie zapowiada się cieplejszy październik, niż średnia temperatur osiąganych dziesiątego miesiąca roku.

Wrzesień był ciepły, w miarę suchy, a chwilami nawet upalny. Choć nie ma szans, żeby październik przyniósł nam identyczną pogodę, to jednak będzie bardzo się o to starał. Pierwszy weekend października zapowiada się wyjątkowo ciepło, a temperatury w ciągu dnia przekroczą 20 stopni Celsjusza. Ciepło będzie w całym kraju, ale na południu, na zachodzie, na południowym-zachodzie a także w centrum i na wschodzie maksymalne temperatury w ciągu dnia przekroczyć mogą 23-26 stopni Celsjusza. To podmuch ciepła znad południa naszego kontynentu, który według synoptyków może się utrzymać nawet do 5-6 października. Jednak w tych dniach, w związku ze ścieraniem się ciepłego frontu z zimnymi masami powietrza, możliwe będą gwałtowne zjawiska pogodowe – burze i silny wiatr.

Prognozy zapowiadają utrzymanie się wyższych temperatur niż średnie dla października, także w drugiej połowie miesiąca, ale wiadomo, że im odleglejsze prognozy, tym mniej sprawdzalne.

Niemniej jednak w najbliższy weekend zapowiada się piękna, słoneczna pogoda z temperaturami wyższymi od wieloletniej normy nawet o 10-13 stopni Celsjusza.

Prawdopodobieństwo zrealizowania się opisywanego scenariusza meteorolodzy określają na mocne 80%…

Źródło: fanipogody.pl

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.