czw, 13 Maj 2021

Bajajem Dominarem 400 na Antarktydę? Bo liczy się przygoda, nie sprzęt

-

Antarktyda to zaledwie końcowy etap fascynującej motocyklowej przygody, jaką przeżył Deepak Katha z Indii. Wcześniej, wraz z dwoma krajanami – Deepakiem Guptą oraz Avinashem Deepakiem, pokonali łącznie około 51 tysięcy kilometrów, jadąc przez piętnaście krajów obu Ameryk.

Ich trasa wiodła od Achorange na Alasce, do koła podbiegunowego na półkuli północnej, a następnie aż do Ushuaia w Argentynie, uważanego za najbardziej wysunięte miasto na południe.

Dodatkowym ich celem było przejechanie trasy w 99 dni. Prócz skrajnych warunków atmosferycznych, mrozów, zamieci śnieżnych, ulewnych deszczy, upałów, napotkali problemy biurokratyczne, związane z uzyskiwaniem wiz.

Dziennie pokonywali po około 600 kilometrów. Nie zamierzali gnać na złamanie karku, aby móc jak najlepiej poznać mijane kraje. Wyzwaniem było także przejechanie trasy na Bajaj Dominar 400 -motocyklach, których nie można uznać za ikony klasy adventure. Na potrzeby wyprawy zostały jednak odpowiednio dostosowane.

Przede wszystkim opony zmieniono na bardziej terenowe, bo trasa wiodła nie tylko po dobrych, asfaltowych drogach, lecz często również po tych gorszych, trudniej przejezdnych. Ponadto dla poprawienia komfortu zmodyfikowano siedzenia, a także zamontowano specjalne opracowane zestawy do montażu ciężkiego bagażu.

Motocykle sprawowały się dobrze i podczas tak długiej trasy przyszło wymienić jedynie zerwany łańcuch, klocki hamulcowe, a także tylny amortyzator w jednym z Dominatorów. Maszyny były serwisowane przez kierowców.

Na Antarktydę Deepak i jego motocykl popłynęli rosyjskim jachtem. Na najbardziej niedostępnym kontynencie przejechał zaledwie osiem kilometrów, w temperaturze – 20 stopni Celsjusza. Najważniejsze dla niego był jednak fakt, że tym samym spełnił swoje marzenie. Opisana podróż była bowiem kontynuacją tej, którą odbył w latach 1994 – 1995, przemierzając Azję, Europę, Amerykę Północną i Południową oraz Australię. Deepak Kamath zapewnia również, że nie kończy przygody z turystyką motocyklową.

Na podstawie deepakkamath.com

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Elektromobilność w Europie – jak daleko w zestawieniu jest Polska?

Temat elektromobilności nie daje za wygraną. Co rusz pojawiają się nowe informacje, badania i ankiety, które mają za zadanie nie tylko znaleźć i zachęcić...

Pościgów ciąg dalszy – wyprzedził motocyklem z ogromną prędkością nieoznakowany radiowóz

Spokojnie, chwilowy przestój w naszych artykułach odnośnie pościgów za motocyklistami to sprawa nieco gorszej pogody. 41-letni motocyklista w województwie podlaskim wyprzedzał sznur samochodów jadąc...

Starcie miejskich urwisów – Zontes 310R i BMW G 310 R 2021 [dane techniczne, test, opis]

Przeznaczeniem prezentowanych motocykli nie są długie wyprawy, tory wyścigowe czy bezdroża. Jest jednak miejsce, gdzie sprawują się nad wyraz dobrze, sprawdzając się lepiej od...

Popraw prowadzenie swojego klasycznego Bonneville! Amortyzatory Fox w katalogu akcesoriów Triumpha!

W sezonie 2021 Triumph wypuszcza na rynek nowego Bonnevilla T120. Ten klasyczny motocykl urzeka wyglądem, a jego nowa odsłona ma jeszcze lepiej się prowadzić....

Jak sprawdzić punkty karne? Zrób to bez wychodzenia z domu [PORADNIK]

Jeżeli często zdarza wam się na drogach spotkanie z policjantami, które niekoniecznie jest rutynową kontrolą, to warto trzymać rękę na pulsie, tzn. wiedzieć ile...