Brytyjski aktor i podróżnik Charley Boorman, znany z książki i serialu dokumentalnego Wielka Wyprawa (Long Way Down), w którym wystąpił wraz z Ewanem MacGregorem, podjął się kolejnego przedsięwzięcia: Extreme Frontiers: South Africa.

Charley Boorman rozpoczął właśnie swą kolejną wyprawę z cyklu Extreme Frontiers (Najdalsze Granice). Pierwszą edycję wyprawy Boormana, któremu towarzyszył producent Russ Malkin, można było śledzić na licznych portalach społecznościowych oraz na stronie internetowej.

Podróżnicy przejechali Stany Zjednoczone z północy na południe – od Anchorage na Alasce do meksykańskiej granicy. Trasa wyprawy, wyniosła około 8 000 km i przebiegała w najróżniejszych warunkach drogowych: po asfalcie, szutrach, pustyniach, lodzie i błocie.

Tym razem Boorman za cel obrał wschodnią Afrykę. Wyprawa wystartowała pod koniec sierpnia z Cape Town w Republice Południowej Afryki i kieruje się w stronę Jeziora Wiktorii. Ekipa około 25 osób przemierza m.in. Zambię, Malawi i Mozambik.

Trasa, około 5 000 km przebiegać będzie pustynnymi szlakami, lasami deszczowymi i wśród buszu. Planowane zakończenie to połowa września. Uczestnicy podróżują na motocyklach BMW: nowych GS 1200 Adventure i GS 650. Jedną z atrakcji będzie szkolenie przeprowadzone przez utytułowanego zawodnika Rajdu Dakar, Simona Paveya.

Życzymy bikerom, by motocykle ich nie zawiodły.

Trasa wyprawy


Wyświetl większą mapę

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.