W pobliżu włoskiego kurortu Rimini nieco na uboczu od ruchliwych nadmorskich bulwarów leży Republika San Marino. Otaczająca ją aura tajemnicy i niesamowite zagęszczenie atrakcji wabi tutaj co roku setki tysięcy turystów.

San Marino wymaga od bikera szczególnej uwagi. Niezwykle kręte drogi, niezliczona ilość rond, drogowskazów i ogromny ruch powodują, że kilometr przejechany tamtejszymi drogami męczy tak jak sto kilometrów przejechane włoską autostradą. Warto jednak podjąć to wyzwanie, bo czekają tam wspaniałe wąskie uliczki, cudowne klimatyczne zaułki i mnóstwo atrakcji, których niepodobna zwiedzić w jeden dzień.

Wyjątkowo nie proponujemy żadnej konkretnej trasy. Warto po prostu pojeździć ulicami San Marino i chłonąć niepowtarzalną atmosferę tamtego miejsca.

Na szczególną uwagę zasługują twierdze San Marino: La Rocca o Guaita, La Cesta o Fratta i Montale. Jednak nawet spacer wąskimi uliczkami miasta pełnymi znanych na cały świat sklepów z alkoholem dostarczy emocji zwłaszcza, że z wielu z tych sklepów usłyszymy język polski.

Wartym uwagi miejscem, położonym w północnozachodniej części Republiki San Marino jest tor wyścigowy, gdzie odbywają się zawody MotoGP.

San Marino – INFORMACJE

Długość trasy bd

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie bd

Maksymalna wysokość 700 m. npm

Serpentyny tak

Stopień trudności średni

San Marino – film (od 5:00)

San Marino – mapa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.